Україна і світ

Проект Неопалимі: як українцям потрапити на безкоштовне лікування

В Україні працює благодійний проект Неопалимі, його мета – комплексно і безкоштовно лікувати опіки та рубці українцям, які постраждали від війни з 2014 року. Йдеться як про військових, так і цивільних, волонтерів, дітей.

Стартував проект у серпні 2022 року з клініки Medestet, що у Львові, а вже в січні 2023 почалася співпраця із МОЗ. Зараз проект об’єднав приватні медичні центри в 14 областях України. Це клініки естетичної медицини, які надають лазерну терапію, послуги з пластичної хірургії. Зараз у межах проекту проходять лікування 80 пацієнтів з усієї України.

Одним із пацієнтів проекту Неопалимі є 29-річний киянин Артем Мельник. Чоловік постраждав внаслідок російської агресії 20 березня 2022 року. Тоді росіяни завдали ракетного удару по торговому центрі Retroville, поблизу якого перебував чоловік, що на той час був у лавах ТрО. Подальші події він пам’ятає уривками.

Зараз дивляться

– Сів у машину, говорив по телефону. І побачив у лобове вікно, як на мене насувається хвиля полум’я. Єдине, що встиг, – це закрити руками обличчя, розповів Артем.

Ударною хвилею його вибило з машини. Він опинився на асфальті. Коли отямився, встав і пішов до Retroville, там його поклали у бусик, що перевозить вантажі і доправили до лікарні.

– Єдине, що я пам’ятаю, це як мене поклали на дерев’яну підлогу в цей бус і закрили двері, – пригадує Артем Мельник.

Чоловіка доставили в Київську міську лікарню №8, що в Оболонському районі. Там Артему надали першу допомогу. Коли він прийшов до тями, найперше попросив зв’язатися із дружиною.

– Я пам’ятаю, як лежав на кушетці десь в коридорі. До, а може після операції, не знаю. Попросив людину, щоб дав телефон або написав моїй дружині, що я трішки обгорів, – розповів Артем Мельник.

Чоловіку дійсно здавалося, що опіки невеликі і він вийде з лікарні за кілька днів.

30-35% опіків шкіри III-IV ступенів важкості

Насправді ж він отримав 30-35% опіків шкіри III-IV ступенів важкості, баротравму, струс та зламані ребра. Лікування Артема було тривалим, він переніс вісім операцій.

– На деяких ділянках тіла майже вугілля було, на лівій нозі не вистачає м’язів на гомілці– додає чоловік.

Після цього Артем став ще більше ненавидіти російських окупантів, водночас, він мріє про перемогу України та подорожі.

Продовження лікування у проекті Неопалимі

Зараз Артем Мельник продовжує лікування у проекті Неопалимі у Львові, йому роблять лазерне шліфування шкіри та спеціальні ін’єкції, що покращують якість шкіри і відновлюють функціональність кінцівок. Випадок Артема – один з найскладніших, але за пів року лікування в проекті є гарні результати.

У нього абсолютно не рухалися пальці, кисті рук були повністю в контрактурах, втрата чутливості, – розповів лікар -дерматовенеролог Олександр Туркевич.

Артем не міг стояти на місці довше, ніж 30 секунд, йому треба було постійно рухатися. Після кількох курсів лікування з ногами вже майже все чудово. З руками трохи складніше, але він рухає кистями і  обслуговує себе сам.

Про проект

Благодійний всеукраїнський проект Неопалимі стартував зі Львова. Запустив його у серпні 2022 року лікар-дерматовенеролог Олександр Туркевич разом зі своїм сином Максимом Туркевичем, який тепер є керівником проекту. Спочатку планували допомагати лише волонтерам, але згодом зрозуміли, що більше людей потребують такого лікування. І можливість допомогти є.

До проекту долучалися інші фахівці та клініки. Так благодійний проект Неопалимі і почав комплексно й безкоштовно лікувати опіки та рубці українцям, які постраждали від війни. Це військові, цивільні, волонтери та діти.

Зараз проект включає майже з 20 приватних медичних центрів по всій Україні: у Львові, Києві, Одесі, Харкові, Дніпрі, Черкасах, Чернівцях, Ужгороді, Вінниці, Рівному, Житомирі, Івано-Франківську, та Запоріжжі. А у січні 2023 розпочалася співпраця ще й з МОЗ.

– Ми єдиний проект в Україні в цій галузі, який має державну підтримку. Це підтвердження того, що ми допомагаємо людям і точно не шкодимо, це визнання того, що ми робимо правильно, – розповідає  Максим Туркевич.

Фінансової співпраці з державою немає. Усі матеріали: креми, сироватки безкоштовно українським медичним благодійникам надають міжнародні партнери. Проект використовує лише ті препарати, які науково підтвердженні.

Зараз в проекті 80 пацієнтів: частину ще консультують, інших вже лікують. Сам процес лікування довготривалий – щонайменше 4-6 місяців, все залежить від випадку.

Стати учасником проекту може кожен українець чи українка, які постраждали від війни. Щоб пройти лікування, потрібно на сайті проекту Неопалимі заповнити реєстраційну форму. Далі з пацієнтом комунікує менеджер, допомагає обрати клініку, яка територіально ближче, призначає дату консультації.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-13 14:56:15

Магазин Автозапчастин м.Ніжин