«Кращої ще не бачив»: боєць, закоханий у «Бредлі», тепер передає досвід управління бронею

Він повернувся з-за кордону, щоб захищати Україну, пройшов горнило Запорізького контрнаступу та Курської операції, освоївши різноманітну бронетехніку. Але серце українського воїна Максима на псевдо «Укроп» підкорила американська БМП «Бредлі», яку він називає «прекрасною технікою». Сьогодні цей досвідчений боєць не лише згадує її переваги, але й передає свої безцінні знання та навички новим екіпажам бронемашин в одному з підрозділів ЗСУ.
Історію бійця оприлюднили на сторінці 100-ї окремої механізованої бригади.
Його шлях до нинішньої ролі інструктора був насиченим та несподіваним. Уродженець Кривого Рогу, Максим у 2015-2016 роках проходив строкову службу в лавах Національної гвардії, а після демобілізації працював на місцевому металургійному комбінаті. Повномасштабне вторгнення застало його на роботі в Польщі.
«До повномасштабного вторгнення я жив та працював за кордоном. В Україну повернувся у серпні 2022 року і першого вересня, символічно — коли діти пішли до школи, — переступив поріг військової частини», — пригадує Максим.
Понад два роки він воював у складі славетної 47-ї окремої механізованої бригади, де брав участь у Запорізькому контрнаступі та сміливій Курській операції. Саме там він здобув неоціненний досвід роботи з різними зразками вітчизняної та іноземної бронетехніки. Понад пів року тому, потрапивши до 1-го механізованого батальйону 100-ї ОМБр, він хотів бути водієм-санітаром. «Але командування, дізнавшись про мій досвід з „Бредлі“, визначило мою подальшу долю. Тепер я навчаю хлопців керувати бронетехнікою», — розповідає «Укроп».
Саме американська бойова машина піхоти M2 «Бредлі» посідає перше місце в особистому топі бронетехніки «Укропа». «Техніка прекрасна. Кращої я ще не бачив», — ділиться він своїми враженнями.
Максим переконаний, що опанувати будь-яку бронемашину під силу кожному, головне — це «бажання та вміння думати стратегічно». Він порівнює злагоджену роботу екіпажу з грою футбольної команди: «Екіпаж бронемашини має думати на кілька ходів наперед, аналізувати кожну наступну дію. Це як маленька футбольна команда, де кожному відведена своя роль: механік-водій визначає маршрут, щоб уникнути „сюрпризів“, навідник — вчасно виявляє ціль та відкриває вогонь, а командир усе це координує».
«Учні» Максима, серед яких є як ті, хто прийшов до війська нещодавно, так і бійці з попереднім досвідом служби в піхоті, вже неодноразово демонстрували свою майстерність та виучку у важких боях за Торецьк. Інструктор «Укроп» намагається максимально доступно та повноцінно передати їм знання, отримані під час навчання в Німеччині, та, що найважливіше, навички, загартовані у реальних боях за українську землю.
Історія Максима «Укропа» — це яскравий приклад того, як неоціненний бойовий досвід, здобутий на найгарячіших ділянках фронту, стає фундаментом для підготовки нового покоління українських воїнів. Його захоплення ефективною західною технікою та вміння просто і доступно передати свої знання роблять значний внесок у зміцнення боєздатності Сил оборони України.
Як повідомляла АрміяInform, сержанта з матеріального забезпечення на псевдо «Славутич» врятував життя побратиму, який підірвався на гранаті: надав необхідну домедичну допомогу та доправив пораненого до стабілізаційного пункту.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-05-07 19:27:00