Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Проблеми з печінкою можна визначити за ознаками на стопах — лікар

Лікар Ерік Берг розповів, за якими ознаками на стопах можна зрозуміти, що є проблеми з печінкою.

– Ви можете отримати багато підказок, дивлячись на певні частини тіла, особливо на ступні, щоб зрозуміти, що відбувається з вашим організмом усередині, – каже Берг.

Червоні та коричневі плями

За словами лікаря, через цироз, гепатит або жирову хворобу печінки порушується кровообіг у нижній частині тіла. Ознака цього – маленькі червоні, схожі на іржу, коричневі, а іноді й лускаті маленькі крапки або пігменти, трохи схожі на синці.

Зараз дивляться

Ви також можете помітити, що гомілка дуже опухла і блищить, а волосся на ній більше не росте. Шкіра може стати дуже тонкою, як папір.

Судинні зірочки

Найчастіше вони з’являються в нижній частині щиколотки, але можуть виникнути в будь-якому місці тіла.

Як пояснив лікар, це ознака надмірної кількості естрогену, який печінка вже не може регулювати. А естроген має тенденцію розширювати судини і створювати свого роду ефект судинного сузір’я.

Проблема з наявністю цього додаткового естрогену, за словами лікаря, полягає в тому, що його надлишок може потім зашкодити печінці та спричинити як ожиріння печінки, так і проблеми з жовчними протоками, які можуть призвести до утворення каменів у жовчному міхурі.

Сухі потріскані п’яти

Сухі, потріскані п’яти зазвичай спричинені дуже серйозним дефіцитом омега-3.

– Печінка виробляє жовч, а жовч допомагає розщеплювати і засвоювати жиророзчинні вітаміни і поживні речовини, такі як жирні кислоти омега-3, – каже Берг.

За його словами, через погану функцію печінки ми не виробляємо тієї кількості жовчі, яка необхідна для вилучення жирних кислот омега-3. Це також може бути дефіцит вітаміну B3, який може призвести до пелагри.

Свербіж ноги

За словами Берга, свербіж у ногах виникає через те, що жовч, яка виробляється печінкою, дуже сильно згущується. Потім жовч повертається в печінку, а потім назад у кров.

– Я знаю деяких людей, яких нестерпний свербіж у ногах зводить з розуму всю ніч безперервно, але вони не бачать зв’язку. Проблема, ймовірно, не в стопі, а в печінці, – пояснив медик.

Він додав, що це також може бути грибок, що росте на стопі. У людей із проблемами печінки частіше виникають грибкові інфекції не тільки на стопах, а й на нігтях.

Інші ознаки на ногах

Він також попередив, що у людей із проблемами печінки ноги можуть мати неприємний запах аміаку.

Ви також можете відчути, що вашим ногам гарячіше або холодніше, ніж зазвичай.

Джерело: Express

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-02 09:41:10