Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Припинити лактацію: фахівчиня розповіла, як зробити це правильно

Завершення періоду грудного вигодовування є важливим моментом як для малюка, так і для матусі. Жінкам зазвичай важко визначити, коли варто припинити цей процес, тож вони можуть зіткнутися з різними проблемами, як-от надмірне утворення молока, набряк молочних залоз, мастит і підвищена температура під час застуди чи іншої хвороби.

Чи можна зупинити лактацію без ускладнень і що треба робити, щоби зникло молоко? Про це Фактам ICTV розповіла лікарка акушерка-гінеколог Ольга Роговець.

Коли припинити годування грудьми 

Грудне молоко – найкраще, що може дати мама дитині. Експерти рекомендують годувати грудьми щонайменше протягом 3-6 місяців, однак деякі жінки продовжують робити це до двох років. А інколи й більше.

Зараз дивляться

Звісно, це накладає певні обмеження на спосіб життя чи власні бажання матусь, але у цьому разі здоров’я малюка переважає. І зовсім інша справа, якщо жінка повинна припинити годувати за станом власного здоров’я.

Екстрене припинення лактації може бути рекомендовано за таких проблем, як туберкульоз, злоякісні пухлини, серйозні хвороби внутрішніх органів матері або лактозна непереносимість малечі.

– Але спеціальні препарати для припинення лактації можна використовувати тільки під наглядом лікаря через імовірні побічні ефекти та вплив на гормональний фон, – застерігає Ольга Роговець.

У багатьох випадках за тривалого годування проблем із завершенням лактації не трапляється, з часом молока стає менше, адже воно поступово заміщується прикормом. І це цілком природно.

Що робити, щоб зупинити лактацію без ускладнень

Жінка має дотримуватися таких порад:

  1. Зменшити кількість годувань, замінивши їх прикормом.
  2. Уникати зайвого зціджування молока, окрім випадків загрози лактостазу.
  3. Зменшити кількість споживання рідини, щоб молоко не прибувало.
  4. Уникати продуктів і напоїв, які стимулюють лактацію – гречку, йогурт, кефір, м’який кисломолочний сир, хліб із кмином; свіжі огірки, кріп і редька.
  5. Додати до раціону часник, петрушку, м’яту та шавлію для пригнічення лактації.

Коли небажано припиняти грудне вигодовування

  • Якщо малюк захворів, знервований або погано засинає.
  • Під час прорізування зубів.
  • За стресових ситуацій (переїзд, подорож тощо).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 20:00:50