Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Предмети домашнього вжитку, що становлять небезпеку для здоров’я — експерти

Експерти визначили чотири поширені предмети домашнього вжитку, які можуть становити небезпеку для здоров’я, якщо з ними не поводитися належним чином.

– У більшості людей ці предмети є вдома, але важливо стежити за тим, як вони використовуються. Мікроби можуть скупчуватися де завгодно? навіть у найнесподіваніших місцях, – ідеться в повідомленні.

Смартфони та планшети

Смартфони та планшети можуть містити різні патогени, включно з бактеріями, як-от кишкова паличка, або віруси грипу та Covid-19. Ризик зараження підвищується, коли ці пристрої використовують немитими руками або під час приготування їжі, що може призвести до перенесення мікробів на їжу або інші поверхні.

Зараз дивляться

Регулярна дезінфекція цих пристроїв, за словами експертів, має життєво важливе значення. Це можна зробити, обережно протерши пристрій тканиною, змоченою 70% ізопропіловим спиртом, намагаючись уникати надмірної вологи, яка може пошкодити пристрій.

Сковороди з антипригарним покриттям

– У разі перегрівання або подряпин хімічне покриття, що забезпечує антипригарне покриття, може почати руйнуватися, потенційно виділяючи токсичні речовини в повітря і продукти харчування, – пояснюють експерти.

Крім того, покриття, зазвичай виготовлене з політетрафторетилену, може виділяти шкідливі гази під час впливу високих температур. Ці гази були пов’язані з різними проблемами зі здоров’ям у дослідженнях на тваринах.

Щоб знизити ці ризики, уникайте попереднього нагрівання сковорідок з антипригарним покриттям за високих температур без їжі та замінюйте сковорідки, на яких є ознаки подряпин або відшаровування. Це може допомогти звести до мінімуму вплив цих потенційно шкідливих речовин.

Пластикові контейнери для зберігання

– Пластикові контейнери є основним засобом зберігання продуктів харчування на багатьох кухнях. Однак деякі пластмаси можуть виділяти в їжу такі хімічні речовини, як бісфенол-А (BPA) і фталати, особливо під час нагрівання, – кажуть фахівці.

Ці хімічні речовини визнані ендокринними руйнівниками, здатними впливати на гормональну систему нашого організму і, можливо, призводити до порушень роботи репродуктивної системи, розладів неврології та імунітету.

Щоб уникнути цих ризиків, під час розігрівання їжі рекомендується обирати альтернативи, такі як скляні або керамічні контейнери.

Антибактеріальні засоби для чищення

За словами експертів, ефективність антибактеріальних засобів для чищення викликала суперечки: дослідження свідчать, що вони не дають жодних істотних переваг у запобіганні хворобам, якщо порівнювати їх із традиційними милом і водою.

Крім того, активні інгредієнти цих засобів для чищення, як-от триклозан і триклокарбан, можуть сприяти розвитку стійкості до антибіотиків і пов’язані з різними проблемами зі здоров’ям, включно з дерматитом.

У вчених викликає занепокоєння і довгостроковий вплив цих речовин на навколишнє середовище, включно із забрудненням води.

Експерти рекомендують використовувати ці продукти економно, віддаючи перевагу засобам із безпечнішими інгредієнтами або вибираючи перевірені часом методи очищення, що довели свою ефективність. Таким, наприклад, як суміш води та оцту.

Джерело: Express

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 09:14:21