Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Потрібні гроші і воля: Мусієнко розповів, чи здатна Україна запустити виробництво балістики

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив, що Україна має виробничі спроможності виготовляти власні балістичні ракети. Питання лише у фінансуванні та політичній волі.

Про це експерт розповів в ефірі Єдиних новин ведучому Вадиму Карп’яку.

Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що 30 грудня (за американським часом) Росія намагалася вдарити по Україні північнокорейськими балістичними ракетами. Проте українські сили ППО їх збили.

Зараз дивляться

За словами Олександра Мусієнка, одна з таких ракет під час масованого обстрілу України впала десь у полі в Запорізькій області. Хоча очевидно, що не поле було ціллю окупантів, а тому можна припустити, що росіяни десь недовчилися запускати ці ракети.

Є два типи північнокорейських балістичних ракет – KN-23, KN-24, говорить експерт. Ракета КМ-23 вважається фактично копією Іскандера, бо дуже схожі характеристики. І цілком можливо, що РФ свого часу допомогла Північній Кореї виготовити такі ракети.

– Тобто спочатку Росія допомогла Північній Кореї зробити такі балістичні ракети, а потім взяла їх у КНДР. І тут я погоджусь із Джоном Кірбі, що це свідчення того, що у РФ є проблеми із виготовленням балістики, – зауважив Олександр Мусієнко.

Він також звернув увагу на нещодавню аналітики від французького видання Le Monde, в якій зазначалося, що Росія за місяць може виготовляти до 100 крилатих ракет. А от щодо балістичних ракет – інформації немає.

– Цьогоріч у росіян пішли більші вливання грошей у їхній ВПК (військово-промисловий комплекс), але ж бачимо, що проблеми з балістикою лишаються. І хочеться вірити, що надалі так буде. І тут з’являється інформація, що на допомогу РФ прийшла Північна Корея, – заявив Олександр Мусієнко.

За інформацією США, Росія отримала від КНДР кілька пускових установок і кілька десятків балістичних ракет. Експерт наголошує, що росіяни будуть використовувати ракети для терористичних атак по містах України, найбільше по центральній та східній частинах країни.

Олександр Мусієнко вважає, що балістичними ракетами окупанти вирішили бити, щоб деморалізувати наше суспільство.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Ведучий Вадим Карп’як заявив, що Північна Корея зі своїм ступенем економічного розвитку здатна виготовляти балістичні ракети. Україна ж також має для цього відповідну інфраструктуру – КБ Луч, Південмаш, – але не виготовляє балістику.

– В Україні до повномасштабного вторгнення Росії була своя ракетна програма і вже були перші замовлення. Випробування проходив ракетний комплекс Сапсан. Проте, на жаль, подальша доля цього проєкту невідома. Вочевидь, це те над чим нам треба працювати, – зауважив Олександр Мусієнко.

За його словами, запит від наших військових є на такі комплекси, і фінансування теж можна знайти.

Олександр Мусієнко заявив, що ОТРК Сапсан передбачався, як комплекс-трансформер: для ударів по наземних цілях (оперативно-тактична ракета), як зенітно-ракетний комплекс і навіть для застосування протикорабельних ракет. Недарма цей ОТРК хотіла купити Саудівська Аравія.

Найважливіше для будівництва балістичних ракет, на думку експерта, це мати хороші двигуни. І Україна має таке виробництво.

– Виготовити вибухову частину і інші деталі, не думаю, що ми б мали з цим проблеми. Та й наші партнери, думаю, не були б проти продати нам деякі технології. США і Європа наголошують на тому, що Україна також має долучитися до виготовлення зброї й вони будуть це вітати. Отже, немає ніяких складнощів за наявності фінансування і волі це зробити, – сказав Олександр Мусієнко.

Експерт наголосив, що Україні не варто ставати наче супермаркетом з виготовлення різної зброї, а краще зосередитися на виробництві певного виду.

Війна в Україні

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-07 14:56:27