Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Поради батькам майбутніх першокласників: як розвинути любов до навчання

Фото: Pixabay

Перехід до школи – це важливий етап у житті дитини та її батьків. Щоб цей період був максимально комфортним і успішним, Факти ICTV підготували кілька корисних порад батькам майбутніх першокласників.

Читайте казки, розмовляйте про прочитане, ставте запитання, заохочуйте дитину до самостійних розповідей. Ліплення, малювання, аплікації, конструктори – все це сприяє розвитку координації рухів, необхідних для письма.

Головоломки, пазли, сортування предметів за різними ознаками допоможуть дитині розвивати аналітичні здібності. Спробуйте встановити режим дня, схожий на шкільний: раннє пробудження, сніданок, заняття, відпочинок. Заохочуйте спілкування з іншими дітьми, відвідування дитячих майданчиків, гуртків.

Зараз дивляться

Поради батькам майбутніх першокласників

Розповідайте дитині про школу, як про цікаве місце, де вона зможе здобути нові знання і знайти друзів.

Як пришвидшити адаптацію дитини до школи:

  • Виявіть інтерес до її почуттів та слухайте дитину, відповідайте на її запитання, заспокойте, якщо вона хвилюється.
  • Підтримуйте її впевненість, хваліть дитину за досягнення, навіть найменші.
  • Створіть атмосферу довіри та не соромтеся звертатися за порадою до вчителя.
  • Разом із дитиною зберіть портфель та придбайте шкільні речі. Нехай дитина сама вибере пенал, зошит, олівці. Це допоможе їй відчути свою причетність до цього процесу.
  • Покажіть дитині школу, клас, познайомте її з учителем.

Важливі поради батькам першокласників НУШ

Будьте терплячими, адже перший рік навчання може бути складним для дитини. Не порівнюйте дитину з іншими, бо кожна дитина індивідуальна і розвивається в своєму темпі. Створіть вдома атмосферу, сприятливу для навчання. Це тихе місце для занять, достатнє освітлення. Якщо у вас є запитання або виникають труднощі, зверніться до дитячого психолога.

Як прищепити любов до школи:

  • Вранці будіть дитину лагідно і не нагадуйте про вчорашні проблеми або негаразди. Обов’язково нагодуйте дитину, адже вона витрачає багато сил, навчаючись у школі. Якщо дитина зранку не хоче їсти, приготуйте легкий сніданок. Для цього використовуйте ланч-бокс.
  • Побажайте першокласнику успіхів, але не треба робити зауважень. Коли зустрічаєте дитину з навчання, не поспішайте питати її про оцінки та успіхи. Якщо першачок збуджений і щось розповідає, не перебивайте його, а слухайте уважно. Якщо дитина нічого не хоче говорити, дайте їй трохи часу та не допитуйте. Якщо вчитель робить зауваження, намагайтеся, щоб школяр цього не чув та не влаштовуйте сварок.
  • Після того як дитина повернеться зі школи, не потрібно одразу ж примушувати її робити уроки. Першокласникам надто складно адаптуватися до нового режиму, тому якщо дитина захоче спати, дозвольте їй це зробити. Оптимальний варіант – приступати до виконання домашніх завдань через дві-три години після школи.
  • Зазвичай у НУШ вчителі намагаються зробити всі завдання зі школярем у класі. Якщо він не встигає, можливо доведеться дописувати вдома. Обов’язково між виконанням завдань робіть перерви кожні 20 хвилин. Не потрібно стояти над дитиною, дайте їй можливість самостійно виконувати завдання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Запам’ятайте, що ваша підтримка – це найкращий подарунок дитині перед початком шкільного життя!

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-20 13:55:27