Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Понад 50% молодих французів готові воювати в Україні – опитування

Понад 50% французької молоді готові брати участь у російсько-українській війні, якщо це означатиме захист Франції.

Про це йдеться в соціологічному дослідженні Молодь і війна, проведеному 2023 року й опублікованому в п’ятницю організаціями Міністерства збройних сил Франції, витяги з якого наводить видання 20 minutes.

Зазначається, що дослідження виявило сильні тенденції у сприйнятті військових питань.

Зараз дивляться

– День оборони і громадянськості та армійська реклама, схоже, нарешті впливають на нові покоління. Чи це нинішній клімат спонукає молодих французів до участі у військових діях? У будь-якому разі, серед 18-25-річних спостерігається “відродження патріотизму”, – пише видання.

Авторка дослідження Анн Мюксель, директорка з досліджень CNRS і заступниця директора центру політичних досліджень CEVIPOF стверджує, що серед французької молоді “спостерігається відродження патріотизму”.

Понад 50% готові завербуватися в армію

У соціологічному дослідженні, яке стало першим на цю тему з моменту початку російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, розглядається питання участі французів у війні.

На запитання: “Якби захист Франції означав, що країні доведеться вступити у війну в Україні, чи готові ви піти в армію, щоб захищати свою країну?” 51 % респондентів відповіли “так”, зокрема 17 % сказали “безумовно так” і 34 % – “можливо так”. Майже чверть молодих людей чоловічої статі (24 %) відповіли “безумовно так”, тоді як серед дівчат таких 12 %.

Ще більш вражаючим видання називає те, що не називаючи конкретну країну, 57 % опитаних молодих людей заявили, що готові піти на службу до Збройних сил Франції “в разі війни”.

Понад 30% за присутність Франції в Україні

Крім того, майже третина молодих французів (31 %) висловилися за введення французьких військ в Україну (порівняно з 17 % серед людей віком 50 років і старше) ще до того, як 26 лютого Еммануель Макрон порушив це питання.

Більшість за обов’язкову військову службу

Також наголошується, що значна більшість опитаних (62 %) вважають, що “було б добре знову запровадити обов’язкову військову службу”, яку було скасовано 1997 року і частково відновлено кількома європейськими країнами, наприклад Швецією.

Крім того, більше половини опитаних “могли б розглянути можливість кар’єри в збройних силах”, що є гарною новиною для навчального закладу, який відчуває брак близько 3 тис. осіб у період між від’їздом і набором у 2023 році.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-14 18:09:55