Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Помер від лейкемії і стане святим: католицька церква канонізує 15-річного підлітка

15-річний Карло Акутіс, який народився в Лондоні і помер від лейкемії у віці 15 років, стане першим святим століття католицької церкви. Як постановив Папа Франциск, право на канонізацію дитині дає друге, вже посмертне диво. Перше було за життя.

Із 912 осіб, канонізованих католицькою церквою, остання дата народження припадає на 1926 рік.

У три роки просився до церкви

Повідомляється, що Карло був комп’ютерним генієм, який допомагав поширювати римо-католицьке вчення в інтернеті перед своєю смертю 2006 року. Народився він у Лондоні 1991 року, а в дитинстві переїхав до Мілана зі своїми італійськими батьками.

Як розповіла мати Карло, з трирічного віку її син просив відвідувати церкви, повз які вони проходили в Мілані, і жертвував свої кишенькові гроші бідним людям у місті.

Акутіс також пропонував підтримку однокласникам, чиї батьки переживали розлучення, захищав однолітків-інвалідів, коли з них знущалися, доставляв їжу і спальні мішки бездомним.

Право на святість

У католицизмі люди можуть молитися до померлих людей, які, на їхню думку, перебувають на небесах, із проханням поговорити з Богом від їхнього імені, наприклад, попросити людину одужати після хвороби чи травми.

Якщо згодом виявиться, що людина, про яку йдеться, несподівано одужала, Ватикан може класифікувати це як диво. Якщо два дива приписані померлій людині і схвалені Папою, то вони мають право на звання святих.

Два дива

Акутіс став на шлях святості після того, як Папа Франциск схвалив диво, яке йому приписують: семирічний хлопчик із Бразилії одужав від рідкісного захворювання підшлункової залози після контакту з однією з футболок Акутіса.

Спеціальний підрозділ католицької церкви з вивчення достовірності чудес, Медична рада Конгрегації у справах святих, наразі розслідує твердження про те, що жінка з Коста-Ріки дивовижним чином одужала після велосипедної аварії у Флоренції 2022 року.

Повідомляється, що 21-річна Валерія Вальверде перенесла екстрену трепанацію черепа, щоб зменшити тиск на мозок, а її родині сказали, що вона перебуває в критичному стані.

Шість днів потому її мати пішла молитися за одужання дочки до могили Акутіса в умбрійському місті Ассізі.

У церкві повідомили, що того ж дня Вальверде почала дихати без апарату штучної вентиляції легень і відновила здатність користуватися верхніми кінцівками та мовою.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За повідомленнями, через 10 днів її виписали з реанімації, і сканування показало, що забій головного мозку зник.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-24 09:20:10