Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

польський міністр вибачився від імені фермерів

Очільник Міністерства сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив в українців вибачення за висипане українське зерно на польські дороги поблизу кордону з Україною. Вибачення, додав міністр, він просить від імені польських фермерів.

Водночас в заяві відомства він додав, що польських аграріїв можна зрозуміти.

– Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий акт відчаю і прошу розуміння їхньої надзвичайно складної ситуації. Ми ведемо технічні переговори з українським Міністерством сільського господарства, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили наплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків, – написав він.

Чеслав Секерський додав, що виступає “за діалог і прямі переговори” як “найкращу форму розв’язання складних проблем”.

Зараз дивляться

Водночас польський міністр каже, що представники української влади “також не були стриманими”.

– Занадто різкою була форма заяв заступника міністра економіки, а раніше мера Львова. Інші українські політики також були надто емоційними у своєму спілкуванні, – повідомив він, ймовірно натякаючи, зокрема, на заяву Тараса Качки, в якій той казав про можливу ескалацію ситуації та знищення польських товарів у відповідь на дії поляків.

Секерський додав, що розуміє позицію української влади щодо питання труднощів з експортом сільськогосподарської продукції та усвідомлює, що торгівля “йде в обох напрямках, і ми також експортуємо в Україну”.

Однак не забуваймо, що польські фермери допомагали Україні і хочуть допомагати й надалі. Однак вони хотіли б, щоб ця допомога йшла на користь українському бюджету, на користь фермерам, а не олігархам, які володіють величезними площами землі для вирощування зернових та інших видів сільськогосподарського виробництва. Саме вони в основному стоять за цим величезним імпортом, який підриває стабільність агропродовольчих ринків в Європі, – повідомив він.

За його словами, розв’язання проблем “лежить не лише у площині польсько-українських відносин”, оскільки за організацію та правила торгівлі на спільному європейському ринку відповідає Європейська комісія.

Скандал з розсипанням зерна

Напередодні, 11 лютого, польські аграрії, що влаштували акції протести проти експорту української агропродукції, пошкодили три опломбовані вантажівки, через що з причепів на дорогу поблизу пункту пропуску Дорогуськ висипалось зерно. При цьому самі фури із зерном йшли через Польщу транзитом до до Литви.

У відповідь на це з боку України була досить різка реакція: інцидент коментували нардепи, заступник міністра економіки Тарас Качка, міністерка Ірина Верещук, мер Львова Андрій Садовий та інші державні посадовці.

Так, Садовий назвав людей, що розсипали зерно провокаторами, та нагадав, що ця агропродукція буквально збирається на полях, які залиті кров’ю, а сам процес збору зерна – “це як працювати сапером”.

Водночас Тарас Качка заявив, що у випадку, якщо байдужість до насильства над українськими товарами в Польщі збережеться, то не буде місця здивуванню “знищеним фурам з польським сиром чи просто знищеним польським товарам на полицях українських супермаркетів”.

Детальніше про розсипане українське зерно, реакцію сторін та організаторів протестів – читайте на Фактах ICTV.

Фото: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-13 19:29:16