Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Підживлення полуниці весною: поради та методи

На дворі весна, а це означає, що триває період внесення добрив у зелені культури, для того, щоби потім ласувати найсмачнішим врожаєм. Чим підживити полуницю навесні та як правильно провести маніпуляцію – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Чим корисна полуниця

Недарма господарі вирощують у себе на городі полуницю, оскільки ця ягідка – справжня знахідка для тих, хто хоче бути здоровим і мати гарний вигляд.

Вона багата на антиоксиданти, які борються з вільними радикалами в організмі. Також ягода містить елагову кислоту й антоціани. Це все запобігає запальним процесам в організмі.

Зараз дивляться

До того ж, у продукті багато вітаміну С, який потрібен для здорових кісток і судин.

І ще один плюс полуниці – вона досить некалорійна та містить мало цукрів у складі, тож її сміливо можна їсти під час дієти чи цукрового діабету.

Підгодівля полуниці навесні: навіщо потрібна

Хоча б раз на рік варто вносити добрива, щоб отримати гарний врожай полуниці. Це допомагає активувати кореневу систему, зміцнити її, а також покращує якість ягідок і врожайність.

– Підживлення полуниці навесні сприяє нарощуванню кореневої системи, надземної частини, забезпечує енергію та ресурси для цвітіння, покращує якість ягід і, як наслідок, підвищує врожайність. Полуницю варто підживити хоча б раз на рік для поповнення елементів винесених зі збором плодів, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Однак важливо, підживлюючи полуницю навесні, не перестаратися, оскільки можна отримати зворотний ефект – рослини, які отримали забагато добрив, стануть несмачними.

Коли підживлювати полуницю навесні

Починати підживлення можна з березня, коли плюсова температура тримається кілька днів, а нічних заморозків уже немає.

– Починати перші весняні підживлення можна за температури від 10°C. Коли рослини починають засвоювати поживні елементи з добрив, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Крім того, схема внесення добрив та їх вид відрізняється в залежності від місяців.

Підгодівля полуниці по місяцях

Як зазначали вище, підгодівля полуниці навесні починається з березня.  

Ці компоненти є найкращою підгодівлею полуниці навесні до початку цвітіння рослини.

На те, що фосфор і азот потрібні полуниці, вказують її листочки. Якщо нові мають насичений зелений відтінок, а старі забарвлені у пурпуровий колір – рослина погано почувається і їй не вистачає цих поживних речовин.

– Перед цвітінням внесіть фосфорне добриво, з розрахунку 20-30 г на 10 літрів води, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Цей елемент використовують влітку й восени після того, як мине фаза активного плодоношення.

У цей час закладаються бруньки для врожаю в наступному році.

– Під час завершення цвітіння, перед плодоношенням, полуниця найбільше потребує калію для формування плодів, достатньо буде близько 20 грамів  цієї речовини на 10 літрів, – каже Олексій Колесник.

  • Підживлення полуниці у травні

У травні та червні, коли ягода цвіте, її також важливо удобрити. У цей період найкращим рішенням буде застосувати як підживлення мінеральні й органічні добрива, які містять калій. Цей мікроелемент робить ягоду смачнішою.

Як зазначає експерт, після завершення плодоношення, можна внести азотне добриво для формування вусиків – пагонів, з яких виростуть нові кущі полуниці.

Чим підживити полуницю навесні

Наш постійний експерт з рослин рекомендує застосовувати для підживлення полуниці біологічні добрива.

– Я рекомендую використовувати біодорива, що фіксують поживні елементи у ґрунті та роблять їх доступними для рослин, – розповідає Олексій Колесник.

Як органічні добрива можна застосовувати деревний попіл, дріжджі та йод. Це найкращі народні засоби підгодівлі полуниці навесні.

  • Деревний попіл

Його насипають прямо під кущик полуниці. Але краще підживити полуницю попелом методом обприскування. Це стане хорошою профілактикою проти шкідників.

Для приготування такої підгодівлі 1 кг попелу потрібно настояти у 10 л води протягом двох діб. Після цього процідить отриманий розчин та обприскайте ним кожен кущик.

Наростити вегетативну масу та збільшити врожайність полуниці допомагають і дріжджі.

Для приготування підгодівлі візьміть 12 г сухих або 25 г свіжих пресованих дріжджів і 2-3 ст. л. цукру. Далі залийте ці інгредієнти трьома літрами теплої води.

Після цього залиште ємність із добривом для полуниці у теплому темному місці на годину. Щойно побачили піну на розчині – додайте до нього теплої води. У вас має вийти 10 л готової суміші.

Перемішайте дріжджову мікстуру – все, можете поливати полуницю, з розрахунком 500 мл рідини на один кущ.

Йод застосовують і для підгодівлі полуниці, і для профілактики хвороб.

Для приготування живильного розчину знадобиться 5-10 крапель йоду та вода. Розведіть зазначену кількість речовини у відрі (10 л) води. Після цього можете обприскувати кущі.

Фото: pixаbay

Проводити маніпуляцію варто перед цвітінням (3 рази через 10 днів). І важливо не перевищити концентрацію йоду, бо на листках можуть залишатися опіки.

Крім того, можна, зазначає наш постійний експерт, також використовувати збалансовані NPK добрива для підгодівлі полуниці. Вони містять у своєму складі фосфор, калій та азот, найнеобхідніші для рослин елементи.

Що буде, якщо не підживлювати полуницю весною

Зі збором ягід виносяться і поживні елементи з ґрунту. Якщо їх не відновлювати, то земля поступово буде біднішати, втрачаючи родючість.

А це у свою чергу призведе до слабкості рослини, вона стане менш стійкою до хвороб, а врожайність знизиться.

До речі, раніше Факти ICTV писали про сприятливі дні у 2024 році, коли садити полуницю у відкритий ґрунт.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-19 14:18:32