Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Підлітки відмовляються від смартфонів для відмови від соцмереж

Дорослі та підлітки дедалі частіше змінюють свої смартфони на прості телефони, щоб зменшити вплив соцмереж на життя. Такі гаджети без доступу в інтернет набирають популярності.

Підлітки відмовляються від смартфонів для відмови від соцмереж

Не секрет, що багато підлітків годинами проводять у соцмережах за допомогою своїх смартфонів.

– Соціальні мережі побудовані на FOMO (страху упустити щось), тому мені здавалося, що я не можу від них відірватися. Миттєво в мене з’явився Instagram, і все пішло по низхідній спіралі, – заявив 16-річний Люк Мартін із Канади.

Дослідження Гарвардського університету довело, що під час перегляду соцмереж вмикається та сама частина мозку, що й під час приймання речовин, які викликають залежність.

Зараз дивляться

У деяких тестах було показано зв’язок між використанням соціальних мереж і негативним впливом на психічне здоров’я – особливо в дітей. І поки сервіси не поспішають обмежувати вік для користувачів, підлітки та дорослі самі відмовляються від онлайн-сервісів, використовуючи звичайні телефони замість смартфонів.

У них є СМС, карти і низка інших базових інструментів – наприклад, будильник. Від гаджетів відмовляються і батьки залежних дітей.

– Це допомогло мені переглянути свої звички, я стала набагато більше часу проводити з сином, – зазначила мати 5-річної дитини Ліззі Бротон.

Втім, розвиток технологій не стоїть на місці, і 10 червня Apple інтегрувала ШІ у свої гаджети. На презентації WWDC 2024 показали низку нововведень, які торкнуться iPhone, iPad, ноутбуків і навіть навушників.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-11 14:06:51