Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Перше у світі залізне серце імплантовано людині – дослідження

У Техаському медичному центрі вперше успішно імплантовано серце з титану. Апарат було розроблено як тимчасове рішення для пацієнтів, які очікують на пересадку донорського органу.

Залізне серце на магнітній підвісці

Відтепер вислів “залізне серце” не поетична метафора, а реалії ХХІ століття. Технологію магнітної підвіски, яку використовують у високошвидкісних поїздах, вперше застосували в кардіології.

Новий медичний пристрій, розроблений для пацієнтів, що чекають на трансплантацію донорського органа – це складна інженерна конструкція, внутрішні компоненти якої не стикаються один з одним. Це дає змогу крові постійно циркулювати організмом.

Зараз дивляться

У девайса є лише одна рухома частина, яка висить у повітрі завдяки роботі магнітів. Також у нього немає клапанів, що має збільшити термін служби, оскільки традиційні серцеві імплантати доволі часто ламаються.

Штучне серце управляється невеликим зовнішнім контролером і може качати кров зі швидкістю 12 л на хвилину. На думку розробників інноваційного апарату BiVACOR, для нормальної фізичної активності дорослої людини цього цілком достатньо.

Обнадійливі перспективи

Після успішного імплантування штучне серце підтримує життя пацієнта, який наразі відновлюється. До завершення першого етапу випробувань пристрій планують встановити ще чотирьом американцям.

Фахівці мають надію, що титановий апарат врятує тисячі життів по всьому світу, покращуючи якість життя людей, які не мають іншої альтернативи. А у перспективі BiVACOR навіть зможе замінити орган людини.

Джерело: ІGN

Фото: BiVACOR

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-01 14:02:04