Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Переговори з Росією можливі з позиції сили – колишній головком ЗСУ

Росіянам не можна довіряти у питанні мирних переговорів, оскільки за часів АТО та ООС жодне з перемир’їв не тривало більше кількох годин.

З такою оцінкою виступив генерал української армії, головнокомандувач ЗСУ у 2014 – 2019 роках Віктор Муженко в інтерв’ю Українській службі BBC.

На його думку, Росія не шукає миру, оскільки паралельно із цим готується до продовження війни.

Зараз дивляться

– Знаєте, є такий вислів Сунь-цзи: якщо противник має достатньо сили і чомусь просить про перемир’я, значить, у нього є якісь таємні замисли. Я маю на увазі Росію, яку зараз всі представляють як миротворця, яка готова піти на перемовини і таке інше, включаючи заяви їхніх політичних керівників, і президента. Це не так. І я вважаю, що це дійсно хитрість для того, щоб дати можливість перепочити, дати можливість посилити свої спроможності і потім кардинально вирішити деякі питання, – каже він.

На думку українського генерала, одним з замислів ворога є повне оволодіння територіями Донецької та Луганської областей.

– Луганська там зрозуміло, практично все вже під їхнім контролем. А от Донецька область, про яку вони говорять… А взагалі прийнято рішення їхньої Державною думою про включення в склад Російської Федерації чотирьох областей, в тому числі Херсонської та Запорізької, – вони навіть не вийшли на адміністративні кордони, що є порушенням всіх міжнародних правил і договорів, – наголосив Муженко.

Він нагадав, що днями з’явилась інформація про те, що президент РФ Володимир Путін підписав проєкт оборонного бюджету, який на 70% більший за бюджет 2023 року, і в 2,3 раза більший за бюджет 2022 року.

– То він готується до перемир’я чи до війни? Я думаю, що до війни. Тому про якусь заморозку, я думаю, не повинно бути мови, – сказав колишній головком ЗСУ.

З іншого боку, каже генерал, Україна має потенційні можливості “здійснити розгром окупаційних військ на території України”.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Це потребує комплексу заходів. Що можливо в найближчий період? Які прогнози можуть бути? Я вважаю, що ближчим часом можлива активізація на певних напрямках, вона вже відбувається, – вважає він.

Тому, каже Муженко, будь-які переговори з Росією можливі виключно з позиції сили.

– Якщо їх (мирні переговори, – Ред.) і проводити, то тільки з позицій сили і тоді, коли будемо мати певний успіх, а не тоді, коли Росія нівелювала і локалізувала ті можливі успіхи, які могли у нас бути. Тому ті умови, які будуть нам представлені на імовірних переговорах, вони не будуть відповідати мріям і прагненням українського народу. Це однозначно, – вважає він.

Ексголовком ЗСУ каже, що є питання і щодо формату переговорів, оскільки, на його думку, це “не може бути мирний договір, це може бути тільки перемир’я”.

– А ми розуміємо скільки було у нас цих перемир’їв з 2014 по 2022 рік – і хлібних, і великодніх, інших. І ні одне з них і кількох годин не протрималося. Де гарантія, що сьогодні вони будуть дотримуватись? – каже він.

Путіну потрібні символи та роз’єднання України

Віктор Муженко каже, що сьогодні Путіну потрібні перемоги та символи. Для цього росіянам, згідно з їх світоглядом, потрібно захопити такі населені пункти, які “є на слуху”. Йдеться про Авдіївку, Мар’їнку, Куп’янськ, Вугледар. Також є вклинення українських військ в ході контрнаступу на Запорізькому напрямку і воно, за логікою РФ, повинно бути, як мінімум, вирівняне по тій вихідній лінії, з якої все починалося, вважає генерал.

– Другий момент – це удари далекобійних ракет по інфраструктурі в тилу України, створення напруги в суспільстві. Ну і що ще може бути? Це проведення, а воно вже відбувається, потужної інформаційно-психологічної операції, відповідних акцій, саботажу і таке інше. Мета – роз’єднати українське суспільство, конфлікти і проблеми в вищому політичному керівництві, конфлікти між військовим і політичним керівництвом, – вважає він.

Колишній головком ЗСУ вважає, що на цих трьох блоках буде акцентована увага Росією, і вони будуть реалізовуватись в період зимової і, можливо, весняної російської кампанії.

– Що може бути, наприклад, влітку, з урахуванням того, наскільки вони зможуть наростити свої спроможності в чисельному складі? А така можливість у них є. Шойгу заявив, що до кінця року у них повинно бути 400 тис. контрактників, – додає генерал.

Він нагадав, що зазначені ці три блоки збігаються з тим прогнозом, який дав у своїй статті буквально тиждень тому голова Служби зовнішньої розвідки України.

Також Муженка висловлював думку, що сьогодні Силам оборони України слід перейти до стратегічно активної оборони, в якій українська сторона зможе завдавати ворогу контрударів та контратак.

Джерело: BBC Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-01 20:00:35