Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Парламент Болгарії подолав вето президента щодо поставок 100 БТРів Україні

Народні збори (парламент) Болгарії 8 грудня проголосували за подолання вето президента Румена Радева на угоду між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України про постачання Болгарією старих бронетранспортерів (БТР) в Україну, ратифіковану парламентом минулого місяця.

Про це пише болгарське видання Sofia Globe.

Перед цим президент Болгарії Радев наклав вето на ратифікацію угоди, заявивши, що депутати не розглянули належним чином альтернативні варіанти використання техніки, зазначивши, що вона може бути використана прикордонною поліцією або пожежним управлінням МВС.

Зараз дивляться

Радев регулярно виступав проти військової допомоги Україні з боку Болгарії, часто повторюючи тези Кремля, такі як твердження про те, що відправка обладнання радянських часів в Україну зменшить обороноздатність Болгарії і ризикує втягнути Софію у війну.

Вето викликало швидке засудження з боку парламентських груп, які підтримують Кабінет прем’єр-міністра Ніколая Денкова. Пропозиція про подолання вето була прийнята 161 голосом за і 55 проти.

Угода передбачає, що Болгарія поставить 100 БТРів та наявне озброєння, а також запасні частини до них, які є надлишковими для потреб Міністерства внутрішніх справ. Машини були придбані у 1980-х роках тодішнім комуністичним режимом і десятиліттями були законсервовані.

Конституція Болгарії надає главі держави обмежене право вето, дозволяючи президенту повертати закони до Народних зборів для подальшого обговорення.

Народні збори можуть подолати вето президента простою більшістю голосів або прийняти вето і переглянути заветовані положення.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

З моменту вступу на посаду в січні 2017 року Радев регулярно використовував свої повноваження, і це було його 34-те вето.

Національні збори долали вето в усіх випадках, окрім п’яти – чотири рази, коли вето було прийняте депутатами, в тому числі двічі на початку цього року, і один раз, коли урядова коаліція не змогла зібрати підтримку, необхідну для його подолання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 23:04:14