Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ознаки скарлатини, чи є спалах інфекції в Києві — МОЗ

Фахівці Міністерства охорони здоров’я України розповіли, чи можна говорити про спалах скарлатини в Києві та нагадали симптоми хвороби.

Як розвивається скарлатина

За словами експертів, скарлатина – гостре інфекційне захворювання, що проявляється ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. У більшості випадків скарлатина починається раптово.

– Розвивається скарлатина так: спочатку біліє язик і до четвертого дня захворювання він стає червоним, на шкірі хворого виникає характерний висип – дрібні яскраво-рожеві або червоні цятки, які часто сверблять, – пояснюють фахівці.

Зараз дивляться

Випадки скарлатини в Києві

Згідно з даними МОЗ, загалом за 10 місяців цього року в столиці зареєстровано 375 випадків скарлатини. З них 372 випадки – у дітей до 17 років, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.

За словами експертів, поодинокі випадки скарлатини характерні для захворювань, які щороку реєструють на території країни. Протиепідемічні заходи в школах посилено.

Статистика скарлатини в різні роки

Фахівці зазначають, що поки що динаміка захворювання не вказує на спалах. Приміром, 2019 року в столиці було зафіксовано 1 996 випадків скарлатини. У 2020 році – 656 випадків. У країнах із помірно холодним і вологим кліматом, як в Україні, випадки захворювання здебільшого реєструють восени та взимку.

У повідомленні МОЗ зазначено, що на скарлатину найчастіше хворіють діти віком 1-9 років. Шлях інфікування – повітряно-крапельний: під час кашлю, чхання і навіть розмови хворого. Щеплення проти скарлатини немає, але після того як людина перехворіє, виробляється імунітет.

Ознаки тяжкого перебігу скарлатини

За словами медиків, захворювання може мати легкий, середній або тяжкий перебіг. За тяжкої форми початок хвороби супроводжує висока температура, блювота, іноді діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку і навіть розвиток коми.

Профілактика

Профілактика поширення захворювання полягає в ранньому виявленні та ізоляції хворого. Пацієнтам, хворим на скарлатину, призначають курс антибіотиків. Якщо антибіотик не призначали, ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-16 13:12:47