Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Охопила 7,6 млн людей: спецслужби РФ використовують світових зірок для дискредитації підтримки України

Спецслужби РФ запустили в Facebook та X кампанію для дискредитації підтримки України. Вони у своїх маніпулятивних цілях використовують фото та “цитати” світових зірок – Леді Гаги, Шакіри, Гвінет Пелтроу, Опри та інших.

Про це пише Wired, посилаючись на дослідницьку організацію Reset.

– Скільки ще це триватиме? Українці поводяться як шахраї, а ми продовжуємо платити. Неправильно це, — пише нібито французькою “Тейлор Свіфт”.

– Щоразу, коли українці отримують гроші, все йде погано, — каже німецькою начебто “Селена Гомез”.

– Підтримувати українців неприйнятно. Їхні дії руйнують життя і суспільства, — написано поруч із фото телеведучої Опри Вінфрі.

Дослідники виявили принаймні 560 рекламних постів у Facebook, які показували знімки відомих людей із проросійськими висловами. Згідно із Reset, лише на Facebook ця дезінформаційна кампанія дісталася принаймні 7,6 млн людей.

Зараз дивляться

Кампанії на Х і Facebook відбулися одночасно і в них було залучено понад 10 тис. ботів. В один восьмигодинний період боти запостили у Х понад 27 000 повідомлень, а іноді і 120 повідомлень щохвилини.

Як зазначає дослідницька організація, творці цієї пропаганди вдало використовують лазівки у системах верифікації реклами і модерації соцмережі Марка Цукерберга. Накладання тексту на зображення, відсутність посилань і додаткового тексту в рекламних постах ускладнює виявлення порушень.

Цю кампанію запустили дві мережі, що спеціалізуються на створенні фейкових Facebook- та Х-сторінок. Reset дізналася, що за ними стоїть проросійська організація Doppelganger, а також російська розвідка.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-10 17:03:48