Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Олімпійський вогонь Ігор-2024 запалили у Греції – ВІДЕО

Олімпійський вогонь запалили на батьківщині Ігор у Греції у вівторок, під час церемонії, яка покладе початок естафеті вогню, що завершиться в Парижі 26 липня.

У Греції запалили олімпійський вогонь перед Іграми-2024

Вогонь запалили на місці стародавньої Олімпії. У давнину вогонь запалювали за допомогою енергії сонця, і він залишався горіти у святилищі в Олімпії, що називалося Пританеум.

За стародавньою традицією, верховна жриця, роль якої виконала акторка Мері Міна, звернулася до бога сонця Апполона з проханням допомогти запалити вогонь у руїнах храму Гери, дружини Зевса.

Зараз дивляться

— Олімпійський вогонь з давніх-давен був символом миру і дружби між народами, – заявили в Міжнародному олімпійському комітеті.

Під час церемонії планувалося, що вогонь запалять від сонячних променів за допомогою параболічного дзеркала. Але через хмарну погоду організатори перейшли до плану Б: вони використали заздалегідь запалене полум’я з генеральної репетиції церемонії напередодні.

Хоча церемонія відображає еллінські традиції, що сягають тисячоліть, у нинішньому вигляді вона вперше була проведена в 1936 році, коли Ігри проходили у Берліні за часів режиму Адольфа Гітлера.

Першим факелоносцем став олімпійський чемпіон з веслування 2000 року Стефанос Нтоускос.

Спочатку естафета олімпійського вогню пройде територією Греції. Очікується, що олімпійський вогонь прибуде до французького портового міста Марсель 8 травня.

Марсель, заснований грецькими поселенцями Фокеї близько 600 року до н.е., прийматиме змагання з вітрильного спорту. Французька естафета триватиме 68 днів і завершиться запаленням олімпійського вогню на церемонії відкриття Ігор 26 липня.

Античні ігри були започатковані у 776 році до н.е. і користувалися величезною популярністю, поки їхнє проведення не заборонив у 393 році н.е. Феодосій І, який був християнином і вважав змагання частиною язичницького культу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 13:49:58