Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Олексій Навальний: біографія та подробиці життя

Російський політик Олексій Навальний помер у виправній колонії №3 у Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Про це повідомило місцеве управління Федеральної служби виконання покарань.

Що відомо про Олексія Навального.  Читайте на Фактах ICTV біографію російського політика Олексія Навального.

Біографія Навального

Навальний здобув популярність у Росії, а також у міжнародних ЗМІ як критик корупції, президента Росії Володимира Путіна та його уряду. Він організував безліч демонстрацій на захист реформ і проти узурпації влади Путіним і його союзниками.

Зараз дивляться

У 2012 році The Wall Street Journal описав Навального як “людину, яку Володимир Путін боїться найбільше”.

Фото: Getty Images

Навальний був членом Координаційної ради російської опозиції та лідером політичної партії Партія прогресу. У вересні 2013 року балотувався на виборах мера Москви за підтримки партії РПР-ПАРНАС. Він посів друге місце з 27% голосів, поступившись чинному меру Сергію Собяніну.

Навальний став відомим завдяки своєму блогу, розміщеному в LiveJournal, але пізніше переключився на YouTube, де у нього майже 4 млн підписників, і Twitter, де у нього більше 2,1 млн підписників. У своїх блогах опозиціонер публікує відео і документи про корупцію з боку російських державних чиновників.

У 2011 році він створив Фонд боротьби з корупцією.

Російська влада декілька разів заарештовувала Навального. Він отримав два умовних вироки за нібито розкрадання за двома окремими справами, один у липні 2013 року, а інший у грудні 2014 року, на п’ятирічне та 3,5-річне тюремне ув’язнення відповідно. Обидві справи вважаються сфабрикованими в помсту за його політичну діяльність.

У лютому 2014 року Навального помістили під домашній арешт і заборонили спілкуватися з будь-ким, крім його родини.

У березні 2017 року Олексій Навальний і його Фонд боротьби з корупцією зняли документальний фільм Он вам не Димон, в якому звинуватили колишнього прем’єр-міністра і президента Росії Дмитра Медведєва в корупції.

У грудні 2016 року Навальний розпочав свою кампанію з балотування у президенти Росії на виборах 2018 року, але в грудні 2017 року в участі йому відмовила Центральна виборча комісія Росії, а пізніше Верховний суд Росії відхилив його апеляцію.

У травні 2018 року його засудили до 30 діб позбавлення волі після арешту за участь у несанкціонованій акції протесту проти Путіна в Москві.

Вранці 28 липня Навального госпіталізували до лікарню із спецприймальника, в якому він відбував покарання, з діагнозом “гостра алергічна реакція”.

Отруєння Олексія Навального

Відомо, що 20 серпня 2020 року російського опозиціонера госпіталізували після екстреної посадки літака Томськ – Москва.

Олексію Навальному стало зле через деякий час після того, як він випив чай ​​в аеропорту.

У штабі Навального заявили про можливе отруєння політика.

У токсикореанімаціі лікарні в Омську політик впав у кому, його підключили до апарату штучної вентиляції легенів. Пізніше з’явилася інформація, що Навальний був отруєний отрутою групи Новачок. Він проходив лікування в берлінській клініці Шаріте після транспортування до Німеччини.

Ув’язнення Навального

У січні 2021 року він разом із сім’єю повернувся в Росію, але в аеропорту його затримали. 2 лютого за справу Ів Роше Московський міський суд постановив відправити Олексія Навального в колонію загального режиму строком на 3,5 роки.

20 лютого 2021 року Навальному також винесли вирок ще у одній справі — щодо начебто наклепу на ветерана Німецько-радянської війни Гната Артеменка та присудили штраф.

22 березня 2022 року Лефортівський районний суд Москви засудив Олексія Навального до дев’яти років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченнями в шахрайстві в особливо великому розмірі та неповазі до суду.

Суд визнав політика винним за всіма пунктами обвинувачення:

  • два епізоди статті 297 КК (частина 1, Образа учасників судового розгляду, і частина 4, Образа судді);
  • чотири епізоди частини 4 статті 159 КК (Шахрайство в особливо великому розмірі).

Фото: Getty Images

4 серпня 2023 року Московський міський суд засудив Олексія Навального ще до 19 років позбавлення волі в колонії особливого режиму за звинуваченнями у створенні екстремістської спільноти, фінансуванні екстремістської діяльності та закликах до екстремізму в інтернеті.

У 2023 році Навальний відбував покарання у виправній колонії № 3 у селищі Харп Ямало-Ненецького автономного округу.

16 лютого Олексій Навальний помер у виправній колонії.

Олексій Навальний про Крим та Україну

Великий резонанс у суспільстві викликала фраза Навального ″Крим — не бутерброд з ковбасою, щоб його туди-сюди повертати″.

У 2014 році Олексій Навальний виступав за проведення нового референдуму в Криму, який ″Україна, як ми розуміємо, не визнає″. Він назвав фарсом проведений Росією тогоріч референдум.

— Єдине, що ми можемо зробити — анулювати результати того фарсу, який мав місце в березні 2014 року. І організувати чесний і прозорий референдум під міжнародним контролем. І прийняти його результати, якими б вони не були, — оголосив Навальний.

Він стверджував, що населення Криму саме повинно вирішувати долю півострова.

У разі приходу до влади Олексій обіцяв виконати російську частину Мінських угод. Він заявляв, що виведе російські війська з Донбасу та передасть українській стороні контроль над кордоном. На його думку, РФ потрібно було налагоджувати відносини з Україною.

Відомо, що батько Олексія Навального українець, родом з села Залісся, що на Київщині. Сам політик заявляв про себе, що є наполовину українцем і наполовину росіянином, а більша частина родичів живе в Україні.

Олексій Навальний: відомі цитати

  • При Єльцині корупція була проблемою — при Путіні корупція стала системою;
  • Я думаю, влада в Росії зміниться не в результаті виборів;
  • Будь-яка влада деградує без конкуренції;
  • Коли у тебе все є, а ти при цьому щось робиш, люди вважають це дуже дивним;
  • Ми працюємо в системі, де самі корупціонери розв’язують питання про переслідування корупціонерів;
  • Ідея впроваджувати хороших людей у погану владу не працює;
  • Я вважаю, що еміграція — це капітуляція. Потрібно бути бійцями. Ми несемо відповідальність за тих, хто не може виїхати. Ми повинні не кинути все, а зробити так, щоб всі інші жили нормально;
  • Я не вірю в теорії змови і складні конструкції. Так, дуже може бути, що, коли переслідуємо одного шахрая, ми допомагаємо іншому шахраєві. Але це ж не привід перестати переслідувати шахраїв!
Олексій Навальний, Смерть

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-16 16:18:46