Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Один нюанс вибору провідних навушників

Один нюанс вибору провідних навушників

В еру бездротових технологій блютуз навушники щороку посилюють свої позиції на ринку персонального аудіо, але останнім часом цей процес потрохи сповільнився, і класичні провідні моделі все ще впевнено тримають марку. Якщо подивитися каталог провідних навушників: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/conductive-headphones/, то можна побачити сотні моделей в дуже широкому ціновому діапазоні.

Обираючи їх варто врахувати деякі неочевидні фактори, і взагалі процес підбору провідної пари трохи складніший, ніж у випадку з бездротовими моделями. Основним наріжним каменем є точка перетворення сигналу з цифрового в аналоговий. За це відповідає спеціальний чіп, який називається ЦАП, тобто цифро-аналоговий перетворювач. Фактично його робота – перекласти нулі та одиниці, якими зашифрована музика на вашому телефоні чи плеєрі, у фізичні коливання динаміка навушників. Чим точніше він це зробить, тим менше спотворень та шумів матиме звук на виході, з поправкою на підсилювальні мікросхеми та власне динаміки. Про підсилювальну частину також варто поговорити окремо. Знову ж таки, завдання підсилювача просто розігнати амплітуду до комфортного рівня гучності для прослуховування, і зробити це треба без спотворень та шумів.

Вбудований ЦАП та підсилювач має кожен комп'ютер та ноутбук, і більшість телефонів. Нюанс полягає в тому, що вони не завжди високої якості, і часто можна добитися значного покращення якості звучання просто придбавши окремий зовнішній пристрій. Зауважимо, що це має сенс майже для будь-яких навушників крім, можливо, найпростіших моделей. Суть в тому, що якість ЦАП/підсилювача повинна відповідати рівню навушників, і навпаки.

Дорогі навушники не розкриються на дешевому джерелі, так само як найдорожчий у світі підсилювач не змусить нормально звучати дешевий китайський мотлох з підземного переходу. Іншою причиною для придбання окремого ЦАП/підсилювача може бути вимогливість навушників до потужності сигналу. Чимало високоомних динамічних та планарних моделей не розкриються на телефоні чи ПК, оскільки їм банально забракне потужності, щоб змусити рухатися велику мембрану. В результаті звук буде дуже тихим, без деталей, і без жодного задоволення від прослуховування.

У безпровідних навушників вся ця електроніка розміщена в самих навушниках, і обробка сигналу відбувається їхніми силами. Проблема в тому, що якісні та потужні мікросхеми неможливо вмістити в крихітні корпуси навушників, де серед іншого ще й має помститися акумулятор. Тобто ви по суті позбавлені вибору та можливості модифікувати чи покращити цю частину. З провідними навушниками ситуація інша.

Придбавши хорошу пару, ви повинні потурбуватися і про якісне джерело для неї. Це може бути портативний або стаціонарний ЦАП з підсилювачем, або два окремі пристрої. Залежно від виробника та звукових налаштувань, ваші навушники можуть звучати зовсім по-різному, з акцентами на певних частотних діапазонах, різною шириною сцени та різною деталізацією. Тому загальна порада при виборі провідних навушників полягає в тому, що їх завжди варто підбирати в парі з джерелом.

Якщо ви вже маєте власний ЦАП з підсилювачем, то радимо вам взяти його з собою в магазин, та послухати на ньому різні навушники, які вас цікавлять. Якщо у вас його немає, то розгляньте варіант замість дорогих навушників купити простішу модель, а зекономлений бюджет вкласти в хороший ЦАП/підсилювач. Парадокс, але в такому випадку ви можете отримати кращу якість звуку, ніж якщо під'єднати дорогі навушники в стандартний роз'єм ноутбука чи телефона.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
22.05.2024