Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Обрізка ожини навесні 2024: коли і як правильно робити

Ожина – невибаглива у догляді рослина, яка чудово пристосовується до різних кліматичних умов. Кущі ожини не потребують ретельного догляду, проте весняна обрізка необхідна для гарного врожаю та охайного вигляду рослини.

Коли і як обрізати ожину навесні – читайте в матеріалі на Фактах ICTV.

Навіщо обрізати ожину навесні

Ожина – справжнє джерело вітамінів та прекрасний антиоксидант. Вживання ягід допоможе підвищити імунітет, поліпшити діяльність судин головного мозку, покращити пам’ять та знизити холестерин.

Зараз дивляться

До того ж ожина це справжній скарб для садівників. Вона невибаглива, гарно росте та добре родить. Але для гарного урожаю необхідно проводити регулярну санітарну обрізку.

Обрізка ожини навесні допоможе видалити сухі, підмерзлі, пошкоджені пагони та зосередити сили рослини на пагонах, що даватимуть врожай. Старі гілки, що залишилися після збирання ягід стають марними, тому їх краще обрізати, щоб дозволити молодим гілочкам краще розвиватися. Якщо їх залишити, то врожай буде дрібним та довго дозріватиме.

До того ж якщо не проводити санітарну обрізку, то кущі можуть перетворитися на колючий чагарник. Зарослі погано провітрюються, що може призвести до виникнення грибкових захворювань.

Обрізка ожини навесні: оптимальні терміни

Досвідчені садівники радять не поспішати, а дочекатися, коли на ожині з’являться перші бруньки. Це допоможе краще зрозуміти, які пагони живі, а які загинули за зиму.

Обрізка ожини навесні, як правило, проводиться після того, як розтанув сніг. Температура повітря вдень не повинна опускатися нижче 5 градусів.

Як правильно обрізати ожину навесні

Обрізка ожини навесні покращить врожайність, ягоди будуть великі та солодкі. Також це захистить від хвороб та правильно сформує кущ.

При санітарному обрізанні необхідно видалити під корінь всі старі пагони, які вже відплодоносили. Нові пагони також варто вкоротити для кращого зростання. При цьому довжина пагонів дорослого куща має становити 160-200 см, а гілки другого ряду приблизно 40-60 см.

Обрізку кущів ожини необхідно проводити тільки гострими та простерилізованими інструментами.

Для роботи можна обрати:

  • садові ножиці з довгими ручками;
  • секатор;
  • гілкоріз;
  • пила для великих гілок.

Обрізка ожини проводиться у кілька етапів.

Покрокова інструкція:

  1. на першому році в ожини обрізають бічні гілки та маківку, залишаючи не менше 30 см довжини.
  2. на другому році треба прищепити відрослі торік бічні гілки, для цього необхідно відрізати 15 см від верхівки.
  3. на третьому році торішні гілки обрізають на 40 см, так стимулюється ріст бічних відростків, на яких надалі утворюються плодові бруньки.

Повторну обрізку ожини навесні можна провести після того, як листя добре розпуститься. У дорослих кущів гілки укорочують до 15 см від найвищої здорової бруньки. Така обрізка буде сприяти підвищенню врожайності.

Зверніть увагу! Обрізку необхідно проводити вище за бруньку, не залишаючи при цьому пеньки, адже вони можуть підгнити й заразити весь чагарник.

Отже, самостійно обрізати ожину навесні зовсім не складно. Сподіваємося, що наші поради допоможуть отримати гарний врожай ожини за сезон.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 13:45:23