Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Норвегія тепер зможе продавати зброю напряму Україні

Норвегія ухвалила рішення про прямий продаж своєї зброї та продукції оборонного призначення Україні.

Про це йдеться на сайті норвезького уряду.

Зазначається, що ця зміна набула чинності з 1 січня 2024 року.

Зараз дивляться

Очільник МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде каже, що для безпеки Норвегії та Європи підтримка України є важливою.

– У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася внаслідок агресивної війни Росії, надзвичайно важливо, щоб ми продовжували підтримку України. Підтримка України важлива для норвезької та європейської безпеки. Ми повинні планувати можливість того, що незаконна агресивна війна може бути продовжена. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції норвезької оборонної промисловості в Україну, – сказав він.

В уряді Норвегії повідомили, що експорт відповідає вимогам щодо перевірених потреб та контролю кінцевого користувача, тому і було дозволено прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення Україні.

– Ця зміна означає, що ми захищаємо фундаментальні інтереси політики оборони і безпеки Норвегії разом з нашими союзниками. Уряд використовує низку інструментів, щоб сприяти важливій ролі оборонної промисловості в поточній ситуації у сфері політики безпеки, – заявив глава Міноборони Норвегії Бйорн Аріль Грам.

Додається, що експортні ліцензії на прямі продажі будуть надаватися лише в індивідуальному порядку та будуть ретельно оцінюватися, а контроль і надалі відбуватиметься у суворих та відповідальних рамках, відповідно до норвезьких правил експортного контролю.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-02 01:05:30