Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

«Ніжинське шістдесятництво: Леся Коцюба»: у Ніжинському університеті відбулась презентація книги

15 травня у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулась визначна для міста подія – презентація книги «Ніжинське шістдесятництво: Леся Коцюба».

Про це повідомляє Ніжинська міська рада.

“Ця подія у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя зібрала численних гостей, серед яких були освітяни, науковці, музейники, молодь та творчі особистості.

«Сьогодні ми присутні на презентації унікального видання про жінку-дисидентку, яка посміла не схилити голову та відстоювала українську мову протягом усього свого життя. Дякую упорядникам видання Євгену Луняку та Надії Онищенко за кропіткий труд над книгою, адже історію життя Лесі Коцюби має знати широкий загал», – зазначив міський голова Олександр Кодола.

Важко переоцінити постать Лесі Коцюби у формуванні наукових інтересів тодішньої молоді. Її освітня та просвітницька діяльність була спрямована не те, щоб не допустити русифікації рідної країни. Вона посміла виступити проти політики знищення української нації, за що зазнала арештів, допитів та цькувань.

Ми сподіваємося, що ця історія знайде свого читача та продовжить розповідати світові про мужність, гідність та незламність українського народу”, — йдеться у повідомленні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, книгу «Позивний для Йова» під назвою «The Language of War» ніжинського письменника Олександра Михеда видадуть в одному з найвідоміших британських видавництв Penguin Books

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-05-15 17:51:22