Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Невідома смертельна хвороба шириться Нігерією: людей виснажують лихоманка і блювота

Четверо людей померли і понад 150 людей інфіковані загадковою хворобою в Нігерії.

Усі випадки зареєстровані в Сокото, на північному заході країни. У пацієнтів, серед яких більшість діти, спостерігається лихоманка, блювота та здуття живота.

Діагноз встановити не можуть

Офіційні представники охорони здоров’я Нігерії почали розслідування причин таємничої хвороби.

Зараз дивляться

Національний Центр з контролю та профілактики захворювань надіслав групу швидкого реагування для співпраці з Міністерством охорони здоров’я штату.

– Подібний інцидент стався у 2023 році, але остаточного діагнозу і тоді встановити не вдалося, – сказав керівник Центру з контролю та профілактики захворювань доктор Джіде Ідріс.

Доктор Ідріс зазначив, що у зразках крові пацієнтів виявлено високий рівень металів – свинцю та хрому, що спонукало до перевірки місцевих гірничих і сільськогосподарських компаній.

Зразки навколишнього середовища – ґрунт і вода, місцеві продукти харчування, включаючи овочі та зернові, пестициди та хімікати, які використовуються під час сільськогосподарських робіт, направлені на дослідження.

Поки що результатів немає.

Дві смертельні хвороби одночасно атакували Нігерію

Варто зазначити, що спалах невідомої хвороби стався в той час, коли Нігерія потерпає від лихоманки Ласса, минулого року від цієї хвороби померли сотні людей.

Лихоманка Ласса — гостре вірусне геморагічне захворювання, спричинене вірусом. Передається людям або через прямий контакт із зараженими гризунами, або через їжу чи предмети побуту, забруднені сечею чи фекаліями інфікованих гризунів.

Зв’язок невідомої хвороби з лихоманкою Ласса поки що відкидається. Проте, для населення, схоже, обидві становлять серйозну загрозу. Надто ж для дітей.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-13 16:53:23