Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

“Непотрібна” вилочкова залоза, або тимус, насправді бореться з раком – учені

Невелика залоза, яка знаходиться за грудиною, і яку довгий час вважали мало не рудиментом і навіть видаляли,  виявилася незамінною у протистоянні раку.

Вилочкова залоза – орган, що знешкоджує ракові клітини

Американські дослідники виявили, що ті, кому видалили вилочкову залозу, стикаються з підвищеним ризиком смерті, зокрема від раку.

Дослідження напряму не пов’язує наявність тимусу і ризик онкологічних захворювань, але є підстави для подальшого вивчення проблеми.

Зараз дивляться

– Проте, вже однозначно можна стверджувати, що збереження тимуса має бути клінічним пріоритетом, де це можливо, – заявив онколог Девід Скедден Енн Меннінг.

Відомо, що в дитинстві тимус відіграє вирішальну роль у розвитку імунної системи.

Однак, коли людина досягає статевого дозрівання, тимус зморщується і виробляє набагато менше Т-клітин для організму.

Його, здавалося б, можна видалити без будь-якої шкоди. Так і роблять під час кардіоторакальних операцій, оскільки тимус просто заважає хірургам.

Позбутися тимусу і захворіти на рак

Учені з Бостона дослідили дані пацієнтів із державної системи охорони здоров’я, які перенесли кардіоторакальні операції. Виявилося що понад 6 тис. осіб (контрольна група) хірурги не видаляли тимус, а 1146 особам вилочкову залозу під час кардіологічної операції видалили.

Результати вразили дослідників. Ті, хто пройшов тимектомію, мали майже вдвічі більший ризик померти протягом п’яти років, ніж пацієнти з контрольної групи.

Таке саме співвідношення зберігалося і стосовно ризиків онкологічних захворювань. Більше того, рак, який розвивався у цих людей, був більш агресивним і часто рецидивував.

Дослідники підозрюють, що відсутність тимуса якимось чином порушує здорову функцію імунної системи дорослої людини.

– Ці результати підтверджують, що тимус відіграє функціонально важливу роль у нашому здоров’ї, – підсумував Девід Скедден Енн Меннінг.

Іноді, дуже рідко, коли у пацієнта діагностований рак вилочкової залози або хронічне аутоімунне захворювання, таке як міастенія гравіс, дійсно потрібна тимектомія. У цьому випадку вона є рятівною операцією.

Джерело: Science Alert

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 14:56:21