Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Не просто відчуття: Меркель вважає, що з неї роблять цапа-відбувайла за війну в Україні

Фото: Depositphotos

Наступного тижня у Німеччині у продаж надійдуть мемуари колишньої канцлерки країни Ангели Меркель під назвою Freiheit (Свобода).

У них вона розповідає зокрема про саміт НАТО 2008 року, коли обговорювалося питання вступу України та Грузії до блоку. Ексканцлерка пояснила також, чому тоді різко виступила проти надання двом країнам Плану дій щодо членства.

Перед виходом мемуарів Меркель сказала в інтерв’ю Spiegel, що через ту позицію на саміті 2008 року її звинувачують у війні в Україні та роблять “цапом-відбувайлом”.

Чому Меркель була проти вступу України в НАТО

У Меркель запитали, чи має вона відчуття, що за війну в Україні через її дії на саміті НАТО 2008 року її роблять цапом-відбувайлом. У відповідь вона заявила, що це “не просто відчуття, це правда”.

— Володимир Зеленський, наприклад, закликав експрезидента Франції Саркозі і мене приїхати до Бучі після жахливої різанини, очевидно, маючи на увазі, що наша позиція в Бухаресті була відповідальною за смерті в Бучі, – сказала Меркель.

Водночас вона додала, що “захоплюється Зеленським за його мужність і рішучість” протягом майже трьох років війни, але не погоджується з ним щодо Бухареста.

За її словами, на саміті у 2008 році вона попереджала, що Путін вважає розпад СРСР “найбільшою геополітичною катастрофою XX століття”. Меркель зауважила, що не поділяє цю точку зору.

Відтак диктатор робить висновок про існування екзистенційної загрози для Росії і хоче тримати колись окуповані Москвою країни під своїм контролем. Меркель сказала, що була права у цьому застереженні, адже Путін вторгся в Грузію ще у 20008-му.

На зауваження про те, чому Меркель не зробила жодних висновків, якщо усвідомлювала, на що здатен Путін, вона сказала, що зробила висновки.

— На мою думку, необхідно було спробувати вирішити конфлікти з Росією мирним шляхом. Водночас ми також посилили принцип стримування… На саміті НАТО 2014 року в Уельсі була поставлена мета, щоб усі країни витрачали на оборону 2% свого ВВП, – сказала вона.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У відповідь на критику, що Меркель не запобігла ефективно агресії РФ, не поставляла зброї Україні та не позбавила Німеччину залежності від російського палива, ексканцлерка заявила, що Україна і Польща “принципово не були проти” імпорту російського газу через свою територію та отримання за це коштів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-22 21:27:00