Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Наступну пандемію спричинить грип, до того ж у найближчому майбутньому — вчені

Команда вчених Кельнського університету під час дослідження з’ясувала, що наступну пандемію в найближчому майбутньому, найімовірніше, спричинить вірус грипу.

Розвивається і мутує

Переконання в тому, що грип являє собою найбільшу пандемічну загрозу у світі, ґрунтується на довгострокових дослідженнях, які свідчать, що він постійно розвивається і мутує, зазначають автори дослідження.

За їхніми словами, 57% провідних експертів із хвороб тепер вважають, що штам вірусу грипу стане причиною наступного глобального спалаху смертельного інфекційного захворювання.

Ще не виявлений мікроорганізм

– Щозими з’являється грип. Ці спалахи можна назвати невеликими пандеміями. Вони більш-менш контролюються, тому що різні штами, які їх викликають, недостатньо вірулентні. Але не обов’язково, що так буде завжди, – ідеться в повідомленні.

Вчені вважають, що наступна пандемія буде викликана ще не виявленим мікроорганізмом, який з’явиться несподівано, так само, як це зробив вірус Sars-CoV-2, причина Covid-19, коли він почав заражати людей у 2019 році.

Інші смертельні віруси

Інші смертельні мікроорганізми, як-от віруси Ласса, Ніпах, Ебола та Зіка, були оцінені як серйозні глобальні загрози лише від 1% до 2% респондентів, а це 187 опитаних авторитетних експертів.

На думку авторів дослідження, грип значною мірою залишається загрозою номер один з погляду його пандемічного потенціалу в очах переважної більшості світових учених.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-21 09:00:49