Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Намагається повернути світ до 1989 року: Зеленський про наміри Путіна розділити Європу

Фото: Офіс президента

Агресія президента РФ Володимира Путіна проти України – його свідома атака проти історичного повороту, який стався 1989 року.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи в понеділок у Вашингтоні в Університеті оборони.

– З 1989 року вороги свободи збиралися з силами і намагалися перевести роздратування від успіху свободи у спроби реваншу проти неї. Вони інвестували в терор. Вони провокували кризи. Вони розпалювали ненависть і підживлювали локальні конфлікти, намагаючись зробити їх катастрофічними війнами або, принаймні, заморозити як пухлини безвиході для націй, що обмежують їхню волю. Вони воскресили ядерну загрозу, – каже голова держави.

Зараз дивляться

Крім того, він наголосив, що “війна Росії проти України не просто спроба реваншистської диктатури помститися за реальні чи уявні образи”.

– Це не просто спроба Москви знову розділити Європу на старі сфери впливу. Це свідома атака Путіна проти історичного повороту, який стався 1989 року, – заявив він.

За його словами, “Путін воює проти України, а в нашій особі – проти всієї вільної та об’єднаної Європи. Він знищує нормальне життя в українських містах, але метою є руйнування свободи, якою люди можуть насолоджуватися і у Варшаві, і в Чикаго, і в Йокогамі”.

– Росія прагне значно більшого, ніж земля чи ресурси або населення України, і тому не задовольниться або частиною України, або всією Україною… Україна потрібна Росії суто як плацдарм – щоб мати змогу знову поводитися як та імперія, що померла 1989 року, і ставить під сумнів лідерство свободи всюди, де заманеться російському цареві, – каже він.

Як зауважив Зеленський, “у цьому Університеті, і в будь-якому іншому інституті вільного світу не звучатиме як констатація формулювання: “після падіння Європи”… Або формулювання: “після падіння свободи в Європі”. Тому що ніколи не звучатиме формулювання: “після падіння України”.

– Україна – це перший фронт. Але ситуація не повинна дійти – і може не дійти! – до того, щоб з’явився другий або третій фронт проти свободи десь у країнах Балтії або в іншій частині Європи, – зазначив він.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

За його словами, “Америка і всі інші вільні нації світу мають бути впевнені в собі, у своїй силі, у своєму лідерстві, щоб диктатури сумнівалися в собі та здатності принижувати свободу і тим більше – руйнувати наш спосіб життя. Коли вільний світ сумнівається або зволікає – настає час диктатурам святкувати, і в них визрівають найнебезпечніші амбіції”.

Зеленський наголосив, що просто зараз, в умовах жорстоких боїв українські військові зберігають позиції на фронті та плацдарми для подальших дій.

– Ми не дали Росії здобути за цей рік жодної перемоги. Так, Путін намагається створювати нові й нові проблеми. Але українська тактика – не в тому, щоб просто відповідати Росії, бо це неминуче означає втрачати, не в тому, щоб просто контролювати проблеми, які створює Путін, бо це означало б повільно йому програвати, а в тому, щоб надійно вирішувати проблеми, – вирішувати! – тому що тільки це дає надію на перемогу, – наголосив він.

Крім того, Зеленський повідомив, що на зустрічі з президентом США Джо Байденом і на зустрічах у Конгресі 12 грудня має намір говорити “саме про те, які результати наступного року можливі на основі наших досягнень”.

– Розширюючи можливості наші в небі, зокрема ППО на фронті, ми позбавимо Росію переваги в повітрі, і це буде вирішення однієї з ключових проблем. Майже ніхто не вірив, що ми виграємо море, але тепер це факт. Маємо виграти небо. Patriot і РЕБ, дрони і літаки. Усе це дасть змогу і рухатися по землі, як потрібно, – сказав президент.

До речі, раніше голова Пентагону Ллойд Остін заявив, що США непохитні у своїй підтримці України та мають намір у майбутньому допомогти посилити боєздатність Сил оборони.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-12 00:07:11