Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

На якій стадії знаходиться проєкт смарт-мобілізації – відповідь Мінцифри

Наразі розробка проєкту смарт-мобілізації знаходиться на фінальній стадії.

Про це в ефірі Єдиних новин заявив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

– Ми якраз знаходимося на фіналі цього проєкту (смарт-мобілізації, – Ред.), пілот буде на напрямку якраз безпілотників. Ми вже запустили декілька бета-тестувань з деякими бригадами, коли таргетовано шукаємо пілотів, операторів для роти ударних дронів і якраз тестуємо процес, наскільки там є взагалі зворотній зв’язок від бажаючих вступити до лав Збройних Сил і мобілізуватися до роти ударних дронів, – зазначив він.

Крім того, Федоров додав, що вже незабаром Мінцифри запустить таргетоване запрошення до лав роти ударних дронів, оскільки попит на пілотів безпілотників зростає через збільшення їх виробництва.

Зараз дивляться

– Зважаючи на те, що наразі закон дискутується у парламенті новий про мобілізацію, скажімо так, це трохи змінило траєкторію нашого руху, але врешті-решт ми запустимо те, про що говорили і запустимо таргетоване запрошення до лав роти ударних дронів. Тому що зараз збільшується кількість дронів в цих ротах і потрібно більше пілотів, – додав він.

Також, за його словами, потенційним військовим будуть детально роз’яснені бойові задачі, їх буде проінформовано про тривалість навчання, розмір зарплатні тощо.

– Будемо детально пояснювати, як працювати в ротах ударних дронів і як ти можеш бути там найбільш ефективним, тому що є багато міфів, що ти одразу потрапиш в окоп, якщо тебе мобілізують. А ми будемо пояснювати, якщо ти мобілізуєшся саме через цей проєкт, то ти мобілізуєшся в роту ударних дронів. І від самого початку, як ти зустрінешся з рекрутером, як ти будеш навчатися у перші місяці, як ти потрапиш на фронт і чим ти будеш літати – ось це все буде детально пояснено, – наголосив Федоров.

До речі, також він повідомив, що в Україні є перші результати на ринку наземних безпілотників.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-07 15:07:00