Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

На відкриття Меморіалу Героям-захисникам до Ніжина завітав одесит Юрій Магуран

Минулої суботи в Ніжині відкрили перший в Україні Меморіал Героям-захисникам. На ньому був присутній і справжній патріот з Одеси Юрій Іванович Магуран, – повідомляє Nizhyn Post.

Ця історія розпочалася приблизно пів місяця тому. До редакції Nizhyn Post звернулася жителька Одеси Олена. Вона просила допомогти знайти контакти мами Героя України Олександра Мацієвського Парасковії Демчук.

З’ясувалося, що її сусід Юрій Іванович Магуран, якому виповнилося 73 роки, дуже хоче приїхати до Ніжина, щоб вшанувати пам’ять Олександра. Пан Юрій власним коштом встановив в Одесі пам’ятний банер і щодня приносить туди квіти.

Ми зателефонували за вказаним номером телефону. Юрій Іванович залюбки з нами поспілкувався.

Про Героя Олександра Мацієвського чоловік дізнався з новин. Його це дуже зворушило, бо у самого один з п’яти внуків обороняє країну від російського агресора.

Пан Юрій вирішив хоч якось віддячити загиблому Герою, який віддав за нас своє життя. Чоловік притримується думки: українці повинні знати кожного захисника, завдяки кому ми маємо змогу жити і працювати. З метою вшанування пам’яті Олександра Мацієвського пан Юрій вирішив власним коштом зробити банер.

Спочатку йому довелося вирішити низку технічних питань. З виготовленням банера допоміг родич Олександр з Полтавщини. Раму зварив фахівець з Одеси. Виріб має два метри у висоту і не надто важкий.

Вже пів місяця щоранку пенсіонер встановлює банер на одній з кінцевих зупинок громадського транспорту Одеси, а щовечора забирає додому. Подалі від вандалів. Претензій з боку місцевої влади або поліції до автора креативної ідеї поки не надходило.

Пан Юрій родом з Вінницької області. Але з 15 років проживає в Одесі. Багато років відпрацював на залізниці провідником потяга. Спілкується виключно українською мовою. З 2014 року запрошує на відпочинок до моря родини загиблих воїнів АТО.

До Ніжина Юрій Іванович прибув лише на кілька годин – аби вшанувати пам’ять загиблих Героїв, покласти квіти до Меморіалу та вклонитися мамі Олександра Мацієвського.

При зустрічі ми обійнялися з паном Юрієм, як давні друзі. Він розповів, що вже відвідав храм, де прочитав молитву, поставив свічку в пам’ять про загиблих воїнів і поклав квіти до Меморіалу. Відвідав Алею Героїв. Побачивши на стендах кількість ніжинських захисників, які віддали свої життя на нашу свободу, був ошелешений. Скільки ж горя принесли на українську землю колишні брати-росіяни!

Також Юрій Іванович познайомився з мамою Олександра Мацієвського Парасковією Михайлівною, родичами інших Героїв. При відкритті Меморіалу стояв в перших рядах і разом з усіма співав Гімн України.

На прохання трішки затриматися у нашому місті пенсіонер відповів відмовою, красно подякувавши ніжинцям за теплий прийом. Дуже поспішав побувати на Майдані у Києві, який давно не відвідував. А потім – знову потягом до Одеси, що стала вже рідною…

Діставшись вчора домівки, пан Юрій зателефонував журналісту і заспокоїв: все добре! Ані страшенний буревій, ані транспортний колапс, що спричинився через негоду, настрій не зіпсували.

Пан Юрій неймовірно задоволений, що здійснив поїздку до Ніжина. А після нашої Перемоги чекатиме ніжинців до себе в гості, до ласкавої Одеси.

Автор: журналіст Nizhyn Post Вероніка Грицова

Фото Nizhyn Post та Ю. Магурана

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-11-28 16:39:51