Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

На Чернігівщині вже почали садити картоплю

На Чернігівщині вже почали садити картоплю

Кожна четверта тонна картоплі в Україні — з Чернігівщини. Більшість фермерів області наразі готується до посадки картоплі, але є й ті, хто вже стартував.

Першим в області цей сезон розпочало товариство «Десна» із села Боромики.

Про це Суспільному розповів директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний.

Товариство «Десна» розпочало сезон посадки картоплі 31 березня. На сьогодні, підприємство засадило перших 26 гектарів. У планах до 160, розповів директор підприємства Микола Пономаренко.

«Найраніше за цей період ми садили 27 березня. Але після того, як ми посадили 8 гектарів, випав сніг сантиметрів 10 і мороз був. Але, на диво, коли почали збирати картоплю, коли її доростили – вона була найкраща».

На Чернігівщині вже почали садити картоплю

На думку Миколи Пономаренка, чим раніше посадиш картоплю, тим кращий врожай.

Загалом на Чернігівщині займаються вирощуванням картоплі понад 80 фермерів, розповів Олег Крапивний.

За його словами, після початку повномасштабного вторгнення на Чернігівщині площа під картоплю скоротилася приблизно на вісім тисяч гектар.

На Чернігівщині вже почали садити картоплю

Микола Пономаренко каже, що їхнє підприємство на результати довоєнного періоду – 450 гектарів картоплі, ще не вийшло. Також є проблеми з імпортом насіння.

Насіннєву картоплю підприємство зберігає у спеціальних сховищах. П'ять років тому під них переробили закинуті приміщення колишніх колгоспів. Сховища обладнані сучасною системою вентиляції та терморегуляції. Температура тут чотири-шість градусів тепла. Її контролюють прилади у дерев'яних ящиках, де зберігається картопля.

На сьогодні, за словами Пономаренка, на Чернігівщині відчувається дефіцит на картоплю. Її ціна — 18-25 гривень за кілограм.

Близько 10 сортів картоплі вирощує товариство «Десна». Микола Пономаренко каже, цього року українці будуть з картоплею, а ціна становитиме 10-12 гривень за кілограм.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
11.04.2024