На Чернігівщині у свиней виявили африканську чуму: подробиці
16 липня на Чернігівщині в одному з приватних господарств у селі Пилипча Ріпкинської громади виявили африканську чуму свиней.
Про це у коментарі Суспільному повідомила начальниця Чернігівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Валентина Мехед.
За її словами, 30 свійських тварин утримувались неналежним чином у закинутому будинку не дотримуючись ветеринарно-санітарних вимог.
“Село розташоване між лісами. Господарка кожного дня ходила в ліс та поверталася додому. Одяг був у неї один і той самий. Вона не перевдягалася. В лісі дика фауна, дикі кабани, вони хворіють. І, скоріш за все, вона таким чином занесла цю хворобу”.
Валентина Мехед каже, що перший падіж тварин почався 9 липня, після якого господарка намагалась їх лікувати сама.
“Потім уже 14 липня вона звернулася, бо перед тим вона викликала поліцію, бо думала, що хтось потравив її свиней. Потім вже поліція їй порадила звернутися до ветеринарної служби. Спеціалісти обстежили, уже була підозра, але не було свіжих трупів, тому з 15 липня вже виїхали, там було за ніч два трупи свиней, від них були відібрані проби. І вранці 16 липня ми отримали результат про те, що там дійсно підтвердження чуми свиней”.
Загалом спалили тіла всіх 30 свиней, з яких 14 померли безпосередньо від чуми, а ще 16 провели евтаназію.
“Села Пилипча та Чудівка потрапили в зону захисту, де обійшли інші господарства та повідомили людям, що вони мають забити всіх своїх свиней на їжу для себе. У чотирьохкілометровій зоні нагляду в селах переписали наявних свиней та заборонили протягом 40 днів вивозити або неконтрольовано забивати їх”.
Нагадаємо, що на Чернігівщині вперше у 2024 році виявили африканську чуму свиней 3 липня в агрофірмі в селі Миколаївка Прилуцького району. Вдруге у Прилуцькому районі виявили африканську чуму свиней 9 липня у двох свиней на території агроліцею в селі Дігтярі Срібнянської територіальної громади.
Що відомо про африканську чуму свиней
Африканська чума свиней не несе загрози життю людей. Вона швидко поширюється серед свійських та диких свиней.
Для того, щоб убезпечити господарство від занесення вірусу у Держпродспоживслужбі рекомендують:
- утримувати свиней у закритих приміщеннях;
- не допускаючи контакту з іншими тваринами;
- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;
- обслуговувати тварин у спеціальному одязі, не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо господар мисливець, або з якихось причин має постійний контакт з дикою фауною;
- не годувати свиней харчовими відходами, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки;
- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, на Чернігівщині перевірили три водойми на те, чи відповідають вимогам санітарно-мікробіологічні показники. Які результати отримали дослідники — дивіться далі.
Viber
Джерело: mynizhyn.com
2024-07-17 14:53:23