Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Музей у Помпеях – археологи виявили кімнату для бенкетів

У Помпеях під час  розкопок виявлено давню кімнату довжиною 15 метрів і завширшки – шість, пофарбовану в чорний колір та прикрашену фресками за мотивами Троянської війни.

Археологи вважають, що цю кімнату використовували як банкетну залу та для святкових розваг.

— Чорні стіни, ймовірно, призначалися для маскування кіптяви від олійних ламп, були вишуканим місцем для розваг у святкові моменти, – вважають експерти.

А фрески, що зображують героїв давньогрецьких міфів — Париса та Єлену, чий пристрасний роман за легендою призвів до руйнування міста-фортеці Трої, бога Аполлона та жриці Кассандри, — носили функцію розважати гостей та забезпечувати теми для розмов під час банкетів.

Зараз дивляться

— Люди зустрічалися, щоб пообідати після заходу сонця; мерехтливе світло ламп створювало враження, що зображення рухаються, особливо після кількох келихів гарного кампанського вина, – розповідає директор археологічного парку Помпеї Габріель Зухтрігель.

Підлога банкетної зали, яку датують  15 р. до н.е. та 40-50 гг. н.е., викладена мозаїкою з мільйона крихітних плиток білого кольору.

Археологи вже охрестили знайдений артефакт одним з найбільш вражаючих відкриттів, коли-небудь зроблених на півдні Італії.

Помпеї – що відомо про місто-музей

Помпеї – стародавнє місто на півдні сучасної Італії, яке в результаті виверження Везувію в 79 році н. е. був похований під шаром вулканічного попелу.

Зараз на цьому місці розташований музей просто неба, і в ньому тривають археологічні роботи.

Внесено до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: The Guardian

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-13 20:38:04