Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Мутна вода у басейні: що робити і як виправити ситуацію

Нині триває сезон яскравого сонечка та часу біля водички. Коли немає часу виїжджати до водойми, можна поніжитися біля власного басейну. Однак часто вода втрачає прозорість, а господарі не знають, як це виправити. Що робити з каламутною водою у басейні – читайте дієві поради у матеріалі Фактів ICTV.

Чому в басейні каламутна вода

Вам знайома ситуація, коли ви стоїте над басейном, а дна не видно через якість води? Якщо так, то насамперед, щоб усунути проблему, потрібно розібратися у причинах її появи. Як правило, у басейні каламутна вода через неправильне співвідношення хімічних параметрів. Так, дефіцит або надлишок хлору та незбалансований pH води можуть спровокувати помутніння.

Зниження рівня вільного хлору, що й провокує помутніння води у басейні, спричиняють проливні дощі, ультрафіолет, який його окислює та неправильне дозування хлорного дезінфектора.

Зараз дивляться

Ще однією відповіддю на запитання, чому вода в басейні каламутна є недостатня циркуляція. Справа у тому, що цей чинник може призводити до нерівномірного розподілу дезінфектантів та помутніння. Як правило, це стається через несправність фільтраційної системи.

Наявність мікрочастинок, а саме дрібного бруду, пилюки, листя, частинок засобів для засмаги, що постійно потрапляють у басейн, а також убитих хлором бактерії – все це здатне призвести до помутніння води.

Органічні речовини, як-от піт, сеча, жир і косметика, змішуються з водою у басейні та стають причиною помутніння води.

Вода може стати каламутною також через водорості, які здатні розмножуватися та поширюватися у басейні. Це й призводить до каламутності та непрозорості.

Тож, щоб вода у басейні не була каламутною, потрібно ліквідувати вищезазначені чинники.

У басейні каламутна вода: що робити

Передусім, щоб така проблема не виникала, потрібно регулярно доглядати за басейном. І робити це правильно.

  • Справний фільтр і насос

Що робити з каламутною водою у басейні, знають фільтр і насос. Коли він несправний або працює недовго, то органічні речовини й мікрочастинки не прибираються, рідина у ємності застоюється та втрачає ефект прозорості.

Зауважимо, що ці системи повинні працювати певну кількість годин на день. Загалом – що довше працює фільтр, то краще. В ідеалі – це має бути не менше 8-10 годин на день, а для великих басейнів, які відвідує велика кількість людей, – 18 годин або й цілодобово.

  • Видалення великого сміття

Для того, щоб вода у басейні не була мутною, не варто забувати про важливість постійного видалення з води великого сміття за допомогою сачка або водного пилососа та механічного очищення дна та стінок басейну.

  • Коагулянти для басейну

Органічні речовини і мікрочастинки, про які зазначалося вище, настільки крихітні, що не можуть бути видалені фільтром. Тоді на допомогу приходять коагулювальні продукти.

Саме вони здатні запобігти накопиченню бруду, залишків SPF-засобів тощо. Механізм їхньої роботи досить простий – спеціальні речовини об’єднують дрібне сміття у великі згустки. Коли вони стали більш помітними їх простіше прибрати, наприклад, фільтраційною системою або водним пилососом.

До коагулянтів для басейну, щоб вода у ньому не була мутною, зараховують гранули, спеціальні рідини та таблетки у картушах. Кожен з них має свої позитивні моменти й недоліки. Так, плюсом гранул є зручна форма дозування, оскільки їх можна відміряти вручну у необхідній кількості. До того ж, їх простіше розчинити у воді.

Фото: Pixabay

Застосування спеціальних рідин, щоб вода у басейні не було мутною, це чудовий вибір, якщо у вас є дозувальна станція. Ця форма коагулянту вже готова до застосування та не вимагає попереднього розчинення.

Таблетки для басейну мають важливу перевагу – цей коагулянт рівномірно розподіляється у басейні.

Перед використанням коагулювальних продуктів обов’язково ознайомтеся з інструкцією та дотримуйтеся зазначених порад щодо дозування. Крім того, стежте за правильним рівнем хлору у воді, норма становить 0.3-0.6 мг/л та 7,2-7,4 pH.

Зауважимо, що занадто високий рівень pH може спровокувати подразнення слизових оболонок очей або корозію металевих елементів, а нижче значення – спричинити почервоніння шкіри або погіршити коагуляцію.

  • Використання стабілізаційного хлору

Передусім, якщо вода у басейні каламутна, зробіть замір рівня хлору за допомогою спеціального тесту. Якщо показники – нижчі за норму, а це 0,6-1,5 мг/л, потрібно провести шокування басейну за допомогою швидкорозчинного хлору (шок-хлор).  Інколи після шокування вода у басейні стає каламутною. Не хвилюйтеся, цей ефект за декілька годин має зникнути.

Не забувайте, що після проведення маніпуляції фільтр має бути увімкненим як мінімум 12 годин.

Також, оскільки рівень цієї речовини понижає сонечко, радимо використовувати стабілізований хлор. Він вправно працює навіть за високих температур і сильного ультрафіолетового впливу.

  • Відкоригуйте рівень рН у воді

Хоч лужність води напряму не пов’язана з каламутністю у басейні, високий рН призводить до того, що кальцій не повністю розчиняється. Тоді вода починає каламутніти, а на поверхнях басейну та обладнанні утворюється білий кальцієвий наліт.

За низького рН доданий у воду хлор швидко виснажується, у результаті підвищується рівень хлораміну, і вода стає каламутною.

До того ж, рівень рН впливає на роботу будь-якої хімії для басейну, тож перевіряти лужність води необхідно щоразу перед внесенням дезінфектора хлору, а також після того, як рівень цієї речовини повернеться в норму. Нагадаємо, що у нормі рН має бути у межах 7,2-7,4.

За необхідності відкоригувати кислотно-лужний баланс використовуйте засоби Аквадоктора рН-мінус або рН-плюс.

  • Приборкайте водорості

Що потрібно зробити, щоб вода у басейні не була каламутною, якщо причина у водоростях? Зазвичай, у цьому випадку допомагає шок-хлор.

Як очистити басейн від заліза

Фото: Pixabay

Проте для запобігання розвитку водоростей надалі після шокування басейну радимо придбати альгіцид. Це спеціальна хімія проти водоростей, яка гальмує їхній фотозінтез навіть на рівні суперечок. Додавати альгіцид необхідно після того, як рівень хлору повернеться до меж норми.

Отже, ми розібралися, що робити, якщо вода у басейні каламутна, щоб ваше літо було по-справжньому прозорим від проблем.

До речі, раніше Факти писали, чи можна йти плавати одразу після їжі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-27 12:24:04