Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Може бути життя: планетологи виявили солоні льодовики біля північного полюса Меркурія

Учені виявили планету, на якій можливе життя. Згідно з новим дослідженням, на північному полюсі Меркурія можуть бути відповідні умови для підтримки деяких “екстремальних форм життя”.

На Меркурії можливе життя

Нове дослідження Інституту планетарних досліджень припускає, що життя може існувати в соляних льодовиках, прихованих під поверхнею планети. Ці льодовики, знайдені в кратерах Меркурія Радітладі та Емінеску, не зовсім схожі на ті, які зазвичай можна побачити на Землі. Вони складаються не з льоду, а з солей, які вловлюють леткі сполуки, як-от вода, азот і вуглекислий газ.

Соляні відкладення на Меркурії не схожі на типові айсберги або арктичні льодовики, але подібне солоне середовище все ж існує на Землі.

Зараз дивляться

– Особливі сольові сполуки на Землі створюють населені ніші навіть у найсуворіших умовах, де вони зустрічаються, наприклад, у посушливій пустелі Атакама в Чилі, – сказав доктор Родрігес.

Досі дослідники вважали, що Меркурій взагалі не здатний підтримувати будь-яке життя, адже коливання температури, відсутність атмосфери та постійне бомбардування сонячною радіацією зробили планету непридатною для цього.

– Це революційне відкриття льодовиків Меркурія розширює наше розуміння параметрів довкілля, що можуть підтримувати життя, додаючи життєво важливий вимір до наших досліджень астробіології, які також мають стосунок до потенційної населеності екзопланет, подібних до Меркурія, – додав доктор.

Крім того, це дослідження пропонує пояснення однієї з найбільших загадок Меркурія. Кратери планети всіяні дивними ямами і западинами, які збивають з пантелику вчених-планетологів.

Наразі ж припускають, що ями утворилися, коли соляні льодовики випарувалися під впливом сильної спеки, залишивши після себе порожній простір.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-06 17:26:46