Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МОЗ про допомогу при опіках: тепер не лише лікуватимуть, а й реабілітуватимуть

Україна змінює алгоритм надання медичної допомоги при опікових травмах.

У всіх відділеннях і центрах, які працюють із такими пацієнтами, відтепер допомога буде надаватися за одним і тим же протоколом. Такий підхід дозволить зменшити кількість помилок та поліпшить якість і ефективність лікування.

Уперше впроваджується обовʼязкове надання реабілітаційної допомоги. І хоча при таких травмах, особливо у важких випадках, просто неможливе повне відновлення функцій, фахівці з реабілітації мають зробити все від них залежне задля того, щоби пацієнт відновив здатність до самообслуговування, спроможність повноцінно працювати й відпочивати.

Зараз дивляться

У зв’язку із зміною підходів до лікування опіків, планується суттєве збільшення коштів на цей напрям у Програмі медичних гарантій НСЗУ.

Поки що Україна продовжує доправляти пацієнтів з важкими опіками на лікування за кордон, але МОЗ запевняє, що докладе всіх зусиль, аби такі постраждалі, а серед них більшість поранених на фронті, отримували допомогу за найвищими стандартами якості у себе вдома, в Україні.

Саме для цього готують власних фахівців, навчають їх у найкращих опікових клініках світу. Тільки за останні місяці 98 лікарів-комбустіологів пройшли відповідне навчання у Польщі та Німеччині.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-14 17:16:31