Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МОЗ назвало всі існуючі цифрові сервіси для пацієнтів – повний перелік

Сьогодні онлайн-запис на візит до лікаря, електронні рецепти та дистанційні консультації вже стали звичними для багатьох українців, так само як цифрові застосунки для пацієнтів на наших смартфонах.

Для чого потрібні пацієнтські цифрові сервіси

Цифрові сервіси для пацієнтів — це багатофункціональні електронні інструменти, призначені для розширення доступу людей до медичних послуг та інформаційних ресурсів про здоровʼя.

Серед найбільш поширених цифрових сервісів для пацієнтів:

  • онлайн-запису на прийом до лікаря;
  • телемедичні сервіси;
  • моніторинг показників здоровʼя;
  • портали та застосунки для замовлення ліків;
  • вебсайти та застосунки лабораторій;
  • кабінети пацієнта.

Збирають та аналізують інформацію про здоров’я

Сервіси онлайн-запису на прийом до лікаря — цифрові застосунки та вебсайти, які дозволяють знайти лікаря потрібної спеціальності, переглянути відгуки про нього та записатися на прийом.

Телемедичні сервіси — застосунки, які дозволяють спрощувати комунікацію між лікарем та пацієнтом та проводити віддалені консультації.

Застосунки моніторингу показників здоровʼя — програми та спеціальні пристрої, які дозволяють фіксувати та відстежувати такі показники як артеріальний тиск, пульс, фізичну активність, калорії, рівень цукру в крові та багато інших для того, щоб виявляти зміни в стані здоровʼя.

Портали та застосунки для замовлення ліків — дозволяють забронювати чи сформувати замовлення призначених лікарських засобів.

Цифрові платформи лабораторій — вебсайти та застосунки лабораторій, які дозволяють замовляти послуги та переглядати результати лабораторних досліджень.

Кабінети пацієнта — мобільні застосунки та вебсайти, які обʼєднують кілька цифрових сервісів (до прикладу, онлайн-запис, телеконсультації тощо), а також можуть зберігати та аналізувати інформацію про здоровʼя пацієнтів.

МОЗ зауважує, що наявні на сьогодні пацієнтські сервіси на ринку ІТ-послуг в медицині не контролюються державою та не інтегровані з державною електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

З упровадженням особистого кабінету пацієнта, інтегрованого з ЕСОЗ, зʼявлятиметься все більше цифрових можливостей, доступних для українців.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 11:55:56