Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МОК відсторонив Олімпійський комітет Росії через окуповані території України

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету (МОК) ухвалив рішення про призупинення діяльності Олімпійського комітету Росії (ОКР) через зарахування до свого складу регіональних організацій окупованих територій України.

Як повідомляється в пресслужбі МОК у Twitter від 12 жовтня, це сталося за тиждень після того, як ОКР вирішила піти на такий крок.

Згідно із заявою Міжнародного олімпійського комітету, з боку РФ це є порушенням Олімпійської хартії, оскільки це також порушує територіальну цілісність НОК України, яка визнається МОК.

Зараз дивляться

Виконавчий комітет наголошує, що ОКР негайно зупиняє свою діяльність як російський Національний олімпійський комітет. Також ОКР не отримуватиме жодного фінансування від олімпійського руху.

– Виконком МОК також залишає за собою право ухвалювати будь-які подальші рішення або заходи залежно від розвитку цієї ситуації, – йдеться в повідомленні.

Примітно, що відсторонення ОКР не означає зупинення участі спортсменів із Білорусі та Росії на Олімпіаді в Парижі 2024 року, що передбачає “нейтральний” статус атлетів, за версією МОК. Це питання буде розглянуто на засіданні Виконавчого комітету 15-17 жовтня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-12 17:47:39