Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

МКС запросив ордери на арешт Нетаньягу, Галанта та ватажків ХАМАС

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан запросив ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, міністра оборони Ізраїлю Йоава Галанта, а також трьох ватажків палестинського руху ХАМАС.

Про це йдеться у документі, опублікованому на сайті Міжнародного кримінального суду.

МКС запросив ордери на арешт Нетаньягу та ватажків ХАМАСу

Нетаньягу, Галанта та ватажків ХАМАСу звинувачують у воєнних злочинах і злочинах проти людства.

Зараз дивляться

Хан заявив, що на підставі зібраних доказів він має підстави вважати, що Нетаньягу і Галант несуть кримінальну відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людства, вчинені в Секторі Гази щонайменше з 8 жовтня 2023 року.

Звинувачення, які їм висувають:

  • Воєнні злочини: моріння голодом цивільних осіб як метод ведення війни; умисне заподіяння сильних страждань або серйозної шкоди тілу чи здоров’ю або жорстоке поводження; умисне вбивство або вбивство; навмисні напади на цивільне населення;
  • Злочини проти людства: винищення (геноцид) та/або вбивство, у тому числі в контексті смертей, спричинених голодом; переслідування; інші нелюдські дії.

— Ми стверджуємо, що інкриміновані злочини проти людяності були скоєні в межах широкомасштабного і систематичного нападу на палестинське цивільне населення відповідно до державної політики. Ці злочини, за нашою оцінкою, тривають і донині, — заявив прокурор.

За його словами, зібрані докази ґрунтуються на інтерв’ю, з тими, хто вижив, на супутникових знімках, відео-, фото- та аудіоматеріалах. Хан заявив, що Ізраїль “навмисно і систематично” позбавляв цивільне населення в усіх частинах Гази об’єктів, необхідних для виживання людини.

Щодо ватажків ХАМАСу, Хан запросив ордери на арешт лідера ХАМАСу Ях’я Сінвара, командувача військовим крилом ХАМАСа Мохаммеда Дейфа та голови політбюро терористів Ісмаїла Ганії.

Звинувачення, які їм висувають:

  • Злочини проти людства: винищення (геноцид); вбивство як злочин проти людства, що суперечить Римському статуту; захоплення заручників; зґвалтування та інші акти сексуального насильства; катування; інші нелюдські дії.
  • Воєнні злочини: жорстоке поводження (у контексті полону); посягання на особисту гідність (у контексті полону).

Прокурор МКС заявив, що є достатні підстави вважати, що Сінвар, Деіф і Ханієх несуть кримінальну відповідальність за вбивство сотень ізраїльських цивільних під час нападів, скоєних ХАМАСом та іншими озброєними групами 7 жовтня 2023 року, і за захоплення щонайменше 245 заручників.

Атака бойовиків ХАМАСу на Ізраїль

7 жовтня 2023 року бойовиків ХАМАС напали на Ізраїль. Атака супроводжувалася масованим обстрілом південних і центральних районів Ізраїлю. Тоді були убиті сотні мирних жителів та захоплені заручники.

У відповідь Ізраїль почав контртерористичну операцію, а потім — наземну операцію в секторі Гази. На початку грудня Ізраїль розширив воєнну операцію на всю територію сектора Гази.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-20 15:43:42