Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Майже два роки не було звісток: тітка бійця 56 ОМПБр про його полон та повернення в Україну

Серед нещодавно звільнених із полону українських воїнів є 20-річний боєць 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Володимир Воробйов.

Тітка Володимира Наталя Бекетова розповіла Фактам ICTV, як хлопець пішов служити та як згодом потрапив у полон до окупантів.

Володимир Воробйов сам родом із Кіровоградщини. Школу закінчив на відмінно, вступив до Києва на державне. Мріяв стати спортивним журналістом. Ще в шкільні роки хлопець дуже переживав буремні події на Майдані. Він із друзями писав вірші, пісні про ці події.

Зараз дивляться

Але, коли йому виповнилося 18 років, це за рік навчання, кинув усе і вирішив піти до війська. Направили Володимира до Маріуполя. Це була осінь 2021-го. Хлопцю влітку якраз виповнилося 18 років, а восени він швидко все оформив і поїхав служити.

Володимир Воробйов, Факти ICTV

Служив Володимир у 56 окремій мотопіхотній бригаді, яка базувалася в Маріуполі. Там його і застало повномасштабне вторгнення Росії. Виходив на зв’язок раз на тиждень.

– Останній раз ми вже ніяких надій не мали, але він зателефонував з іншого номера 16 березня. Сказав, що їсти нема, води нема, але вони тримаються. То була остання звістка, – каже рідна тітка бійця.

У полон Володимир потрапив у 18 років.

Вже влітку з військової частини прийшло повідомлення, що хлопець не повернувся з бойового завдання і вважається зниклим безвісти.

Володимир Воробйов, Факти ICTV

Родина зверталася до різних інстанцій, писали вже куди можна, робили різні звернення, і ДНК-експертизи. Рідні говорять, що не знали, жива дитина, чи ні.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

А за пів року росіяни опублікували відео з Володимиром, на якому хлопець звертається до бабусі, яка його виховала.

– Бабусю, я дуже сильно тебе люблю. Я зроблю все, щоб повернутися. Я дуже сильно сумую, все буде добре, – говорив Володимир.

Родина писала листи йому в Росію, але жоден так і не дійшов. А от один лист від Володимира таки був. Але там все скупо – що у нього все добре.

Ті військові, які знають Володимира, розповідали, що хлопець допомагав поранених виносити з таких місць, що не кожен дорослий чоловік туди піде.

І вже ось тепер рідним українського воїна приходить СМС.

– Спочатку СМСка прийшла на телефон із координаційного штабу: Вітаємо, Воробйов Володимир звільнений з полону. А потім, коли він уже був на території України, зателефонували й сказали, що все – вже вдома. Пізніше видадуть телефони, – розповіла Наталя Бекетова.

За її словами, після такої звістки навіть не могли заснути. Близько 23:00 Володя зателефонував сам – добре пам’ятав номери й бабусі, і дідуся.

Рідні зауважили, що хлопець під час розмови мав гарний настрій, та поки до кінця не осягнув, що вже в Україні.

Володимир до останнього не знав, що його везуть на обмін додому, бо його багато возити по Ростову, і в Іваново.

Тітка звільненого із російського полону бійця звернулася до всіх, хто ще чекає своїх рідних, хто опинився у схожій ситуації: Треба вірити, надіятися. У нас не було такого дня, щоб ми не молилися за всіх хлопців, за всіх військових. Надія помирає остання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-05 10:00:10