Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ризики та дієва схема: як зняти натяжну стелю


Не тріскається, не потребує, щоб її перефарбовували чи білили, до того ж, встановлення займає всього лише декілька годин. Однак чи можна самостійно зняти натяжну стелю, якщо є така потреба, та як це зробити правильно – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Чи можливо зняти натяжну стелю власноруч

Нерідко виникає потреба демонтувати натяжну стелю через, наприклад, затоплення, для встановлення додаткової шумоізоляції, у разі появи невеликих порізів матеріалу. Також це робиться, якщо потрібно відремонтувати або замінити електропроводку.

Але трапляється й так, що така необхідність з’являється й з інших причин. Наприклад, встановили частину стелі, потім щось пішло не так і вам потрібно деяку частину пересунути буквально на кілька сантиметрів. Отже, чи можна самостійно зняти натяжну стелю?

Відповідь – так, це можливо, якщо дотримуватися певної схеми. Однак маємо попередити, що зняти натяжну стелю самостійно і не пошкодити її – справа випадку. А все тому, що робота ведеться гострим шпателем, який здатен пошкодити матеріали.

Проте, якщо вас це не бентежить і ви все ж таки готові ризикнути, то далі поговоримо, як зняти натяжну стелю самостійно.

Як зняти натяжну стелю

Для того, щоб демонтувати підвісну стелю, вам необхідно запастися певним інструментарієм:

  • тепловою гарматою;
  • звичайним шпателем;
  • кусачками;
  • будівельними рукавичками;
  • драбиною.

Щоби зняти самостійно натяжну стелю і не пошкодити її, а також для зручності, робочу поверхню шпателя радимо перемотати широким скотчем. Також можна попередньо трохи затупити гострий інструмент.

Коли підготовка пройдена, можна переходити до наступного етапу. Щоб зняти натяжну стелю, потрібно її попередньо нагріти, в основному гарпун і зовсім трохи плівку.

Зауважимо, що гарпун у безщілинній системі монтажу у своїй конструкції має невеликий замочок, який фіксує його у профілі. Він легко прощупується пальцями через плівку. Щойно знайшли його пальцями, натисніть на нього і виведіть із зачеплення.

Як зняти натяжну стелю

Фото: Depositphotos

Після цього легко потягніть за плівку пальцями вниз і відстебніть стелю. Це зазвичай відбувається настільки легко та швидко, що такі маніпуляції можна здійснювати багаторазово за необхідності.

Якщо потрібно провести демонтаж кута натяжної стелі, то відстібати потрібно починати з прямої ділянки. У жодному разі не з кута. Все так, як описано вище: розігріваємо пряму ділянку гарпуна, послаблюємо замочок, тягнемо за плівку і вуаля – ви самостійно впоралися з цим завданням.

Після цього, відстебнувши по обох боках кута прямі ділянки стелі, можна легко і просто розхитувальними рухами дістати кут із профілю.

Отже, самостійно зняти натяжну стелю хоч і можна, але ризиковано. Тож, якщо сумніваєтеся у власних силах, краще зверніться до фахівців. Це зекономить вам нерви, час і гроші.

Чи можна зняти натяжну стелю і натягнути назад

Зазвичай, не можна. Справа у тому, що матеріал викроюється із запасом, що й дозволяє виконати натяжку. Після того, як покриття натягнуте і зафіксовано по периметру, його надлишки зрізають.

Але все залежить від способу встановлення. Якщо кріплення полотна проводилось за одним із перерахованих нижче способів, то повернути натяжну стелю назад справді не вдасться:

  • кліпсовий (застосовується для тканинних стель, тут не потрібно точний крій полотна, надлишки зрізаються після встановлення матеріалу і повторне використання його вже неможливе);
  • штапиковий (заснований на кріпленні за допомогою штапиків, а саме полотно заводиться безпосередньо в багет. Запас матеріалу за цього способу зовсім невеликий і здійснити демонтаж зі встановленням назад не вийде).

У перелічених випадках, якщо ви вже зняли стелю, знову натягнути її не вдасться, оскільки необхідний запас матеріалу відсутній.

Однак деколи це все ж таки можна зробити. Наприклад, коли конструкція робилась за допомогою гарпунної системи. У цьому випадку кріплення первісного крою ПВХ проводиться з урахуванням усадки, а гарпун досить просто вийняти зі стелевого багета. Це і дозволяє багаторазово застосовувати натяжний матеріал.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV писали, що варто знати про стилістичне оформлення натяжної стелі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-28 11:40:33