Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Львівські лікарі видалили 5-місячній дівчинці пухлину, що тиснула на спинний мозок

Складну операцію виконали нейрохірурги львівської Дитячої Лікарні Святого Миколая. Вони видалили 5-місячній дівчинці пухлину, яка тиснула на спинний мозок та порушувала рухливість ніжки.

Ваду розвитку виявили на 33-му тижні вагітності матері дитини – спінальна ліпома виникла з жирової тканини, тисла на спинний мозок та могла призвести до порушення функцій нижніх кінцівок та тазових органів.

Утворення стрімко росло. МРТ показало, що жировик збільшився в чотири рази і займав уже третину хребта — в ділянці від живота до сідниць.

Зараз дивляться

Лікарі вирішили, що операцію слід провести, коли дівчинці виповниться шість місяців, але через стрімке зростання пухлини їй довелося провести хірургічне втручання на місяць раніше, ніж планувалося.

Адже пухлина настільки глибоко вросла в спинний мозок, що виявилося вкрай важко знайти точку переходу жирової тканини в мозок та уникнути його пошкодження.

Складна операція тривала шість годин. Аби полегшити доступ до спинного мозку та розщепити жир, довелося користувалися ультразвуковим деструктором. Операція пройшло успішно, зараз рана добре загоюється, а функціональність ніжки дитини повністю відновилася. Тож лікарі подарували маленькій Вікторії шанс на здорове життя.

Джерело і фото: Перше медичне об’єднання Львова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-13 12:00:21