Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лотерея Green Card – унікальна можливість переїхати в Америку: як податися

Якщо ваша мрія – жити в Америці, тоді не пропустіть унікальну можливість для цього – участь у лотереї Green Card. У статті, яку ми підготували з експертами компанії VisaProfi, ви зможете дізнатися всі деталі, що стосуються цієї теми.

Що таке лотерея Green Card?

Лотереєю Green Card називають справжню лотерею, де ви можете отримати шанс виграти Зелену карту (карту постійного резидента Америки). Так, ви отримаєте усі права громадянина США, за винятком права голосу. Однак через 5 років у вас буде можливість отримати й громадянство.

Лотерея Green Card проводиться, починаючи з 1995 року, щорічно, дозволяючи 55 тисячам аплікантів переїхати на постійне проживання в США.

Зараз дивляться

  • У лотереї можна брати участь один раз на рік, протягом місяця, з жовтня до листопада.
  • Оприлюднення результатів відбувається наступного року від подачі, у травні.
  • Хоча квота становить 55 тисяч місць, переможців зазвичай більше, адже не всі люди справді готові до еміграції.

Лотерея Green Card є найпростішим способом переїхати в Сполучені Штати Америки з мінімумом вимог. Просто пам’ятайте, що комусь щастить із першого разу, а хтось бере участь впродовж декількох років, щоб отримати бажане.

Фото: Unsplash

Хто може брати участь у лотереї Green Card?

Не існує гендерних чи вікових обмежень, щоб взяти участь у лотереї, однак є певні аспекти, на які потрібно звернути увагу. Перш за все, враховується не громадянство, а країна народження. Україна входить до списку країн, допущених до участі у лотереї. Якщо ж ви народилися в країні, яка входить до списку заборонених, ви можете подавати заявку від країни народження ваших батьків чи чоловіка/дружини.

Також в учасників обов’язково повинна бути закінчена середня освіта. Якщо у вас немає середньої освіти, однак ви маєте від 2-х років робочого стажу, вас також буде допущено до участі в лотереї.

Важливою умовою для участі в лотереї є відсутність певних хвороб, що підтверджується проходженням медогляду (про нього розповідаємо нижче).

Підготовка фото для участі у лотереї

Вам потрібно зробити фото за конкретними параметрами. Тут є декілька важливих нюансів, які ми описуємо далі:

  • Термін давності фотографії. Не підходять знімки, яким понад пів року. Звісно, за фотографією важко визначити точний вік людини, однак, якщо ви вирішили використати фото з тогорічної участі у лотереї, вас буде дискваліфіковано.
  • Квадратний формат. Голова на фото має розміщуватися між 50-69% від висоти кадру, а очі мають бути на рівні від 56 до 69% від нижнього краю.
  • Фотошоп. Ваше фото має бути справжнім, без жодної ретуші, тіні чи зміни фото. У разі виникнення сумнівів щодо використання фільтрів на фотографії, вашу участь у лотереї також бути поставлено під загрозу.
  • Одяг для фото. Не можна фотографуватися в уніформі чи іншому офіційному одязі. Це стосується лікарів, поліції та військових.

Подання заявки та інші важливі нюанси

Підготувавши фото, вам потрібно перейти до подачі заявки. Вона має містити ваше ім’я, прізвище, дату та місце народження, адресу проживання, освіту, контактні дані, сімейний стан та інформацію про дітей та дружину чи чоловіка. Радимо звернути увагу на такі нюанси:

  • Сімейний стан. Потрібно вказувати свій офіційний сімейний стан на момент подання заявки. Фото вашого партнера також потрібно подавати згідно із вимогами лотереї.
  • Діти. Потрібно вказати всіх біологічних і прийомних дітей молодше 21 року на момент подання заявки. Якщо дитині менше ніж 21 рік, але він чи вона одружені – їх можна не вказувати.

Підготувавши всю інформацію, вам потрібно зареєструватися на участь у лотереї на спеціальному сайті.

Після того, як ви введете всі дані, на екрані з’явиться підтвердження, що ваша заявка успішно подана, і код для перевірки результатів. Обов’язково збережіть його. У разі виграшу, ви не отримуєте жодних сповіщень, і потрібно буде перевіряти результати за допомогою отриманого коду. Якщо ви скористаєтеся послугами фахівців VisaProfi, то отримаєте детальні інструкції та код реєстрації на електронну пошту для перевірки результатів самостійно.

Перевірка результатів лотереї Green Card

У травні кожного року приходить час перевірити результати. Перейдіть на сайт та введіть своє прізвище, рік народження та номер підтвердження.

На вас чекають два можливі варіанти розвитку подій. Ви можете побачити напис “has not been selected”, що означає, що ваша заявка не виграла, і ви зможете спробувати ще раз у жовтні. Якщо ж фортуна вам посміхнулася, ви побачите великий лист із привітанням, де буде написано, що вашу заявку вибрали як переможця.

Обов’язково зверніть увагу на Case Number – це унікальний номер справи, який не можна нікому розголошувати чи передавати. Ця комбінація містить рік лотереї, регіон участі (для України це “EU”) та номер кейсу. Чим меншим буде номер кейсу, тим скоріше ви зможете потрапити на співбесіду.

Подача документів на візу для в’їзду в США та отримання Зеленої карти

Якщо ви виграли в лотерею і проживаєте не в США, вам потрібно заповнити форму DS-260. На цім важливо не допускати жодних неточностей, щоби не отримати відмову ще до етапу співбесіди. Кожен член вашої сім’ї, який має право на отримання Green Card, також повинен заповнити цю форму. У формі важливо вказати таку інформацію:

  • повну інформацію про вашу освіту та досвід роботи;
  • усі адреси вашого проживання, починаючи із 16 років;
  • дані про вашу сім’ю, у тому числі й про попередні шлюби та дітей (незалежно від їхнього віку);
  • адресу в Америці, куди буде відправлено вашу Зелену карту та іншу кореспонденцію (це можуть бути адреси ваших друзів чи знайомих, а по приїзду ви можете змінити ці дані).

Після збереження форми DS-260 не можна вносити жодні зміни без спеціального запиту, тому краще заздалегідь переконатися в точності введеної інформації.

Процес подачі на Зелену карту, перебуваючи в Америці

Якщо вам пощастило виграти в лотереї, вже перебуваючи в Америці, ви можете отримати Зелену карту, не виїжджаючи зі Штатів та без проходження співбесіди. Однак, ви повинні знаходитися в США у певному статусі.

Наприклад, якщо ви заїхали в Америку по програмі U4U та не маєте TPS, то, щоб отримати Грін карту, вам потрібно буде виїхати зі США. Однак і тут є нюанси, про які розкажуть спеціалісти VisaProfi під час індивідуальних консультацій.

Призначення співбесіди

Після заповнення та збереження форми, вам потрібно буде почекати призначення дати проведення співбесіди. Це ключовий момент в отриманні Зеленої карти. Ось перелік документів, які вам потрібно буде підготувати до співбесіди:

  • Підтвердження заповненої форми DS-260.
  • Фотографії, не старші 6 місяців.
  • Закордонні паспорти для всіх членів сім’ї. Для дітей необхідно мати окремі паспорти, якщо вони вписані в паспорт батьків або не мають закордонного паспорта.
  • Особисті документи: свідоцтва про народження, одруження, розлучення або смерть (за потреби), а також дипломи про освіту.
  • Військовий квиток для чоловіків.
  • Довідка про несудимість (не старіше за 6 місяців).
  • Підтвердження фінансів для переїзду в США. Для двох дорослих та дитини оптимально мати від 10 тис. доларів. Це можуть бути виписки з банків або підтвердження наявності майна, яке можна продати.

Також зверніть увагу, що потрібно мати довідку на всі прізвища, які були у вас протягом життя. І це не фінальний список документів, тому що є ще багато нюансів, залежно від вашої ситуації. Експерти компанії VisaProfi розкажуть про них більш детально в рамках індивідуальних консультацій.

Фото: Depositphotos

Особливості проходження медогляду

Кожен, хто виграв в лотерею, повинен пройти медичний огляд у клініці, що має акредитацію від посольства Америки. Вартість такого медогляду коливається, залежно від країни, але в середньому становить 200 доларів з людини. Для проходження медогляду, ви повинні вказати контактну інформацію та принести з собою:

  • закордонний паспорт;
  • фотографії;
  • військовий квиток;
  • карту вакцинації з печатками;
  • підтвердження заповненої форми DS-260 із номером кейсу.

Безпосередньо процес медогляду складається із:

  • тесту на туберкульоз;
  • рентгену;
  • аналізу крові;
  • перевірки вакцинації;
  • медичного огляду у фахівців.

Коли результати медичного огляду будуть готові, ви отримаєте запечатаний конверт, який в жодному разі не можна відкривати. Його потрібно принести на співбесіду, де візовий офіцер самостійно його відкриє та перевірить стан вашого здоров’я.

Зверніть увагу, що термін дії медогляду становить 6 місяців.

Фінальний етап

На фінальному етапі у вас буде співбесіда в посольстві на Diversity Visa. Слідкуйте за чергою на співбесіду через електронну пошту та особистий кабінет на сайті лотереї. У розділі перевірки результатів ви зможете дізнатися дату, час та місце вашої співбесіди.

Прийшовши в зазначену дату у посольство, ви зустрінетесь із візовим офіцером. Перше, що вам необхідно зробити – це дати присягу, що ви не будете обманювати. Потім у вас відбудеться розмова з офіцером, однак те, у якому напрямку вона піде, залежить від конкретної ситуації кожної сім’ї.

Розмова може тривати як 5 хвилин, так і пів години. Після успішного проходження співбесіди вас привітають і заберуть паспорти для вклейки візи.

Починаючи із цього моменту, у вас буде пів року, щоб поїхати в США. Перед вильотом або по прильоту вам буде потрібно оплатити онлайн-збір за виготовлення пластикової Green Card – 220 доларів з людини.

Прибувши в США, вам потрібно буде пройти контроль на кордоні, де ваш статус постійного резидента буде активовано, і після цього USCIS відправить фізичну Green Card на вказану вами адресу. Так ви почнете свій шлях – від резидентства до набуття громадянства.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-24 17:58:47