Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікування лікарсько стійкого туберкульозу в Україні, ефективність — ЦГЗ

Україна однією з перших у світі розпочала лікування медикаментозно стійкого туберкульозу за інноваційною схемою BPaL/BPaLM і досягла його ефективності в 90%. Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я (ЦГЗ).

– Свій досвід впровадження BPaL/BPaLM наша країна презентувала в березні 2024 року на віртуальній зустрічі учасників платформи ВООЗ для обміну інформацією та підтримки впровадження цього новітнього режиму лікування, – ідеться в повідомленні.

Лікарсько-стійкий туберкульоз

Лікарсько-стійкий туберкульоз спричиняють мікобактерії (туберкульозні палички), які стійкі до багатьох ліків. Подолати таку форму туберкульозу складно, адже вибір препаратів для лікування обмежений. В Україні лікарсько стійкий туберкульоз мають 4 000 осіб.

Новітня схема лікування

Режим BPaL/M – це новітня схема лікування від лікарсько-стійкого туберкульозу, що складається з таблетованих форм препаратів бедаквіліну, претоманіду, лінезоліду та в деяких випадках моксифлоксацину. Назву схемі дала абревіатура з перших літер назв цих препаратів.

Завдяки режиму BPaL загальна тривалість лікування пацієнтів із лікарсько-стійким туберкульозом скорочується майже втричі – до 6-9 місяців проти 18-24 місяців.

– Пацієнтам більше не потрібно протягом багатьох місяців отримувати болючі ін’єкції, а головне – цей режим дає набагато більше шансів на одужання, – зазначили в ЦГЗ.

Приголомшливі результати

Україна вже має приголомшливі результати впровадження BPaL/M, адже за даними операційного дослідження успіх лікування становить 90%. Для порівняння: ефективність лікування лікарсько стійкого туберкульозу за старими схемами у 2021 році становила лише 63,7%.

Дослідження тривало з липня 2022 року по січень 2023 року і включало 358 осіб із лікарсько-стійким туберкульозом, які отримали лікування за схемою BPaL. Серед них 318 одужали (89,8%), 7 померли (2%), у 13 пацієнтів лікування було неефективним (3,7%), 16 вибули з дослідження (4,5%).

У ЦГЗ нагадали, що туберкульоз – виліковне захворювання. В Україні доступні та безоплатні всі послуги з діагностики та лікування, рекомендовані ВООЗ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 12:09:28