Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лібералізація торгівлі ЄС та України: Європарламент підтримав ініціативу

Європейський парламент у вівторок підтримав продовження тимчасових заходів щодо лібералізації торгівлі з Україною, водночас захищаючи фермерів Євросоюзу.

Про це стало відомо за підсумками голосування у Європарламенті, де за відповідне рішення проголосувало 428 євродепутатів, коли ж проти – 131. Утрималися 44 парламентарі.

Продовження лібералізації торгівлі з Україною

Законопроєкт пройшов перше читання після того, як Європарламент та Рада Євросоюзу досягли попередньої згоди щодо призупинення ввізних мит та квот на сільськогосподарську продукцію з України до 5 червня 2025 року. Таким чином Європа хоче підтримати Україну в умовах повномасштабної агресії РФ.

Зараз дивляться

– Згідно з новим регламентом, Комісія може вживати швидких дій та запроваджувати будь-які заходи, які вона вважатиме необхідними, якщо через український імпорт (наприклад, пшениці) відбудеться значне порушення роботи ринку ЄС або ринків однієї чи кількох країн-членів ЄС, – йдеться на сайті парламенту.

В рамках посилених захисних заходів для захисту фермерів ЄС Комісія також може застосувати екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме: м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи та меду.

Водночас у випадках, якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021 року, а також у 2022 та 2023 роках, тарифи можуть бути повторно запроваджені.

Зазначається, що в межах угоди про нові правила Єврокомісія пообіцяла найближчим часом розпочати переговори з Україною про постійну лібералізацію торгівлі та тримати Європарламент в курсі цього процесу.

– Продовження заходів підтримки торгівлі підтверджує солідарність ЄС з Україною перед обличчям російської агресії. Це голосування одночасно зміцнить економічну стійкість України та захистить інтереси європейських фермерів. Ми виконаємо свої обіцянки – ми будемо підтримувати Україну до її військової перемоги та вступу до ЄС і НАТО, – заявила Сандра Калнієте, євродепутат з Латвії, яка доповідала з цього питання.

Тепер Рада ЄС має офіційно затвердити регламент. Чинні торговельні заходи закінчуються 5 червня 2024 року, і новий регламент має набути чинності одразу після цієї дати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 16:58:39