Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Латвія зарезервувала у бюджеті понад 5 мільйонів євро на відновлення Чернігівщини

Латвія зарезервувала у бюджеті понад 5 мільйонів євро на відновлення Чернігівщини

У латвійському бюджеті для програми допомоги частинам Чернігівській області, що постраждала від війни, зарезервували понад 5 мільйонів євро.

Про це повідомляє латвійський мовник LSM, передає Укрінформ.

Із доповіді МЗС, представленої уряду Латвії, випливає, що приблизно половину цієї суми планується використати для реконструкції об'єктів соціальної інфраструктури регіону, ще 2 мільйони – для залучення до процесу латвійських підприємців.

«Метою підтримки є надання основних послуг населенню, подолання завданих війною травм та соціально-економічний розвиток Чернігівської області […] Участь Латвії у відновленні України сприяє покращенню якості життя населення, а це безпосередньо підвищує стійкість та дає надію на краще майбутнє, що дуже важливо під час війни», – нагадує МЗС про цілі роботи Латвії в Чернігівській області України.

Відомство також повідомляє, на що підуть зазначені кошти у 5,3 мільйона євро. Трохи менше половини суми – 2,4 мільйона через латвійське Центральне агентство фінансів та договорів (CFLA) планується витратити на допомогу у відновленні об'єктів соціальної інфраструктури.

Представники Чернігівської області передали латвійському МЗС список із десяти об'єктів (серед них — корпуси Чернігівського політехнічного університету, блок у дитячій лікарні, дитяча поліклініка та ін.). Втім, констатує відомство, що список цей попередній і може змінюватися з урахуванням ситуації. Також Латвію запрошують продовжити участь у проекті в селищі Ягідному.

Ще 2 мільйони відведено Міністерству економіки Латвії, щоб воно залучало латвійських підприємців до проєктів реконструкції Чернігівської області. Про роботу цією лінією уряд доручив відомству відзвітувати до кінця травня.

МЗС нагадало, що 2023 року Латвія виділила на відновлення Чернігівської області 5,1 млн євро, з яких 2 мільйонів пішли в рамках програми ООН на реконструкцію двох дитсадків, двох шкіл та харчоблоку обласної дитячої лікарні, ще 477 тис. – на проект відновлення житла у селищі Ягідне.

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
02.04.2024