Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

куди били в Севастополю та Євпаторії

Фото: Факти ICTV

Українські Збройні сили 4 січня 2024 року здійснили ракетний удар по військових цілях в тимчасово окупованому Криму. Вибухи пролунали у Севастополі та Євпаторії.

Інформацію про ураження військових об’єктів РФ підтвердив Стратком ЗСУ.

– Сьогодні близько 15:00 Збройні сили України уразили командний пункт з’єднання російських окупаційних військ поблизу Севастополя, – йшлося у повідомленні.

Зараз дивляться

Перед цим з анексованого Росією півострова надходили повідомлення про вибухи не тільки з Севастополя, але й в Євпаторії.

Удари по Євпаторії також підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ, генерал-лейтенант Микола Олещук.

– Привіт окупантам у Криму! Чекаю від ворожої пропаганди такого ж епічного звіту із Севастополя та Євпаторії 4 січня і вкотре дякую пілотам Повітряних сил і всім, хто планував операцію, за бездоганну бойову роботу, – написав він.

Крім того, Микола Олещук додав фото з публікацій у соцмережах, де вказується про ураження військової частини ППО росіян біля населеного пункту Уютне, що поруч із Євпаторією (Сакський район).

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Удари по Криму 4 січня / Інфографіка Факти ICTV

Чим були завдані удари по Криму

У коментарі Фактам ICTV військові експерти прокоментували, що можуть означати вказані удари по анексованому Росією півострову.

На думку заступника директора українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайла Самуся, удари України, скоріш за все, були здійснені за допомогою далекобійних ракет західного виробництва Storm Shadow та SCALP, які Україні надали Велика Британія та Франція.

– Стверджувати нічого не можна, але, оскільки це коментує командувач Повітряних сил, то це, ймовірно, удар ракетами Storm Shadow та SCALP, – пояснив він.

З його оцінкою погоджується і військовий аналітик, полковник Петро Черник.

Що значить ураження КП з’єднання?

За словами Петра Черника, ураження командного пункту з’єднання означає, що це, ймовірно, влучання в пункт управління військами на рівні армійського корпусу.

– Може за дивізію відповідати, може за армійський корпус відповідати. Може за компоненту якусь відповідати. Не шукайте там (в цьому ударі, – Ред.) відповіді на перелом у російсько-українській війні, – пояснює він.

Разом з тим, за словами Черника, удар по військовому об’єкту росіян вказує на те, що “якась кількість московитів пішла на концерт до Кобзона”.

– Але це не той удар, який щось змінює стратегічно. Це поточна рутина. Перемелювання сил і засобів противника, все, – каже він.

Водночас Михайло Самусь вказує, що станом на зараз в наявності є дуже мало інформації про удар.

За його словами, під словами “уражено командний пункт з’єднання” може означати, що йдеться, наприклад, про бригаду ворога.

– Це може бути командний пункт бригади, як механізованої бригади, так і бригади ППО, або іншого з’єднання такого рівня, – каже він.

На думку Самуся, коли українські Повітряні сили обирають, куди завдають ударів, то вони мають відповідну інформацію про сили ворога.

Уражена військова частина ППО?

Разом з тим, якщо інформація командувача ПС ЗСУ Миколи Олещука про ураження військової частини ППО підтвердиться, то найближчим часом по Криму можуть бути завдані повторні удари.

– Це свідчить про те, що Збройні сили України продовжують здійснювати заходи щодо руйнації військової інфраструктури окупаційних сил на території Криму. І, перш за все, це системи ППО, бо вони протидіють українській авіації та українським ракетам, які здійснюють удари по інших об’єктах. Тому, в першу чергу, треба здійснювати удари по силах ППО, чим і займаються зараз українські війська, – каже він.

Прикладами інших об’єктів, по яких завдаються удари ЗСУ в Криму, Самусь називає російські аеродроми та одиниці Чорноморського флоту РФ, що є основними цілями для українських ракетних ударів.

Разом з тим, Петро Черник вказує, що українські удари, незважаючи на інформацію про ураження російської військової частини ППО в Криму, можуть бути завдані чи не щодня.

– Але нам не надали стільки ракет, що ці явища були масованими, так, як це роблять вони проти нас, – сказав він.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 20:35:13