Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Країни G-20 закликали продовжити угоду щодо експорту зерна з України

Під час саміту міністрів закордонних справ G20 учасники погодились щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи і зробити це без зволікань.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції за підсумками саміту.

– Сигнал, який країни сьогодні направили, зрозумілий: продовжте Чорноморську зернову ініціативу і зміцніть її. Зробіть це без зволікань, – сказав він.

Нагадаємо, 22 липня 2022 року в Стамбулі за посередництва Туреччини та ООН, Росія та Україна підписали документи про створення коридору для вивезення зерна з трьох портів на українській території – Чорноморська, Одеси та Південного.

Зараз дивляться

Наприкінці лютого повідомлялося, що обсяг експорту українського продовольства в рамках зернової угоди перевищив 22 млн.

Дія ініціативи закінчується 18 березня цього року.

Напередодні в Росії заявили, що можуть погодитися на продовження Чорноморської зернової ініціативи, якщо в ній будуть враховані інтереси російських сільгоспвиробників.

На початку січня неназваний український посадовець казав журналістам, що сьогодні зусилля Києва щодо збільшення експорту в рамках Чорноморської зернової ініціативи зосереджені на пришвидшенні перевірок суден, а не на збільшенні кількості портів в угоді.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Водночас очільник МЗС України Дмитро Кулеба закликав міжнародну спільноту, зокрема ООН та Туреччину, зупинити спроби Кремля блокувати роботу “зернового коридору”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-02 21:02:00