Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Корейські вчені створили голку для ін’єкцій, яка розм’якшується після уколу

Корейські вчені створили голку для ін’єкцій, яка розм’якшується всередині тіла. Завдяки цьому зменшується ризик пошкодження вен та шкіри.

Історія голки

Історія створення та удосконалення пристроїв для введення рідин та розчинів в організм хворого шляхом ін’єкцій бере свій початок за багато років до нашої ери.

Давньогрецький лікар Гіппократ застосовував порожнисту металеву трубку, до одного кінця якої був прикріплений сечовий міхур свині. Такий прототип першого шприца більше нагадував клізму, ніж сучасний пристрій для введення ліків.

Зараз дивляться

Інноваційний винахід

Голка, яку розробили корейські дослідники, створена з галію, який помістили у гнучку силіконову оболонку. За кімнатної температури галій лишається твердим, а тому дає можливість проколоти голкою шкіру.

При впливом температури тіла галій плавиться, голка стає м’якою, але всередині інструменту залишається канал, завдяки якому ліки продовжують безперешкодно проникати до організму.

Дослідження на мишах показали, що на відміну від звичайних голок, інноваційний винахід діє дуже делікатно та майже не пошкоджує шкіри.

Джерело: Тechnology Networks

Фото: Кaist

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-16 17:29:17