Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Контратаки ЗСУ під Авдіївкою та фейки РФ про взяття Мар’їнки – що відбулося на фронті за тиждень

Фото: Факти ICTV

Минає 662-га доба героїчного спротиву українського народу проти російської агресії.

Цього тижня в Україні відбулося чимало значних подій. 

Ворог здійснив масштабну кібератаку на один з найбільших мобільних операторів Київстар, мільйони українців залишилися без стільникового звʼязку та інтернету, деякі банкомати та термінали перестали працювати. 

Зараз дивляться

Тим часом ЗСУ провели низку успішних контратак поблизу Авдіївки, президент Зеленський відвідав США та Норвегію. 

Про останні події з фронту та про початок переговорів щодо вступу України в Євросоюз – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Кібератака на Київстар 

Ситуація під Авдіївкою та Мар’їнкою 

Візит Зеленського в США 

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Переговори щодо вступу України в ЄС

Кібератака на Київстар 

12 грудня о 05:26 почали фіксувати перші перебої у роботі мережі Київстар. 

Мільйони українців залишилися без стільникового звʼязку та інтернету, деякі банкомати та термінали перестали працювати. 

Як повідомив голова компанії Олександр Комаров, станом на вечір 15 грудня запрацювали мобільний інтернет і понад 90% базових станцій мобільного зв’язку Київстару.

У британській розвідці повідомили, що це була найбільша хакерська атака на телеком-інфраструктуру у світі.

– Окупанти хотіли покласти звʼязок, вони вважають що наші ЗСУ завʼязані на мобільному звʼязку. Своєї мети вони не досягнули, бо Київстар вже майже повністю відновив свій потенціал. На перебіг бойових дій це жодним чином не вплинуло, – сказав військовий експерт Петро Черник.

Зламування систем Київстару також призвело до блокування роботи кількох великих банків, терміналів для оплати послуг, АЗС і навіть сигналів повітряної тривоги. Так, наприклад, клієнти Монобанку, популярного в Україні, завдяки доступним сервісам, в результаті хакерської DoS-атаки, не могли користуватися вебсайтом.

Ситуація під Авдіївкою та Мар’їнкою 

На Мар’їнському напрямку українські військові продовжують відбивати російські атаки. Сили оборони України стримують ворога в районах Новомихайлівки та Красногорівки.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що бої за Мар’їнку тривають й спростував закиди росЗМІ про нібито взяття окупантами цього населеного пункту. 

Фото: Факти ICTV

Тим часом військовий експерт Петро Черник закликав українців не довіряти вкидам російських ЗМІ та дочекатися офіційних повідомлень від Генштабу.

– Ми маємо навчитися довіряти нашим військовим на найвищому рівні. Противник буде робити все можливе, щоб ми тільки собі викривляли реальність. Противник майстер у пропаганді й будь-яку інформацію, яку вони вкидають, що нібито взяли якийсь населений пункт, треба дуже сильно фільтрувати, – сказав він.

На початку тижня на Авдіївському напрямку Сили оборони України здійснили низку вдалих контратак поблизу Степового. 

Фото: Факти ICTV

Розвідка США повідомляє, що від початку свого наступу на цьому напрямку окупанти зазнали понад 13 тис. втрат уздовж лінії Авдіївка-Новопавлівка та втратили понад 220 бойових машин.

Тим часом самі окупанти повідомляють про значні просування під Авдіївкою, хоча в ISW зазначають, що інформація, яку поширюють у російських ЗМІ та інформаційному просторі – хибний і надто оптимістичний погляд на ситуацію на фронті.

Візит Зеленського в США 

На початку тижня президент України Володимир Зеленський з робочим візитом відвідав США. Він зустрівся з міністром оборони Ллойдом Остіном та очільником Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном.

Вони обговорили виклики для глобальної безпеки, розвиток подій на фронті та подальшу українсько-американську співпрацю у сфері оборони.

Під час зустрічі зі спікером Палати представників США, республіканцем Майклом Джонсоном український президент порушив питання про необхідність постачання Україні ATACMS більшого радіуса дії.

Переговори щодо вступу України в ЄС

14 грудня, під час засідання Євроради лідери держав ЄС ухвалили рішення почати процес перемовини про вступ України до Євросоюзу. Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав цю подію історичним днем.

Початок переговорів України з Євросоюзом є передостаннім етапом перед вступом в ЄС. Фінальним кроком стане процедура підготовки формальностей для прийняття України до Євросоюзу.

Своєю чергою самі перемовини про вступ означають поступове впровадження офіційним Києвом законів та стандартів ЄС, а згодом співвідношення цим стандартам у всіх галузях має підтвердити кожна країна-член ЄС.

На думку єврооптимістів, Україна може вступити до Євросоюзу у 2030 році.

Детальніше про те, що означає початок переговорів про вступ України в ЄС читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-17 19:22:50